Co chystá Etcetera Gallery? S Pavlou Kosař jsme si povídali o zavírání galerií, výstavách, které nás neminou i místech, kde lze najít kulturu mimo Brno. 

Na co se můžeme těšit v brněnské Etcetera Gallery v roce 2021?

Doufáme, že v příštím roce budeme moci otevřít výstavy, které jsme museli v tom letošním kvůli vládním restrikcím odkládat. Věříme, že v příštím roce se naše situace zlepší, protože zavírání malých galerií je naprosto absurdní a dochází k tomu asi jen z neznalosti prostředí.

Chystáme několikrát odkládanou výstavu Martina Mainera a Samuela Pauča. Předdomluvenou máme výstavu fotografky Dity Pepe. Těšit se můžete na výstavu soukromé sbírky zaměřené na současné umění s výrazným akcentem geometrické abstrakce.

Kde hledáte kulturu kromě své práce?

No tak to je momentálně velmi palčivá otázka. V letošním roce maximálně na internetu a díky soukromým návštěvám v ateliérech umělců. Nicméně náplní naší práce je navštěvování galerií všeho typu, a pokud to ještě šlo, chodili jsme po výstavách. Hodně jezdíme do Prahy a všude, kam se dá. V minulých letech se scéna rozrostla o soukromé subjekty, které vždy stojí za návštěvu – 8smička v Humpolci, Telegraph v Olomouci. Chystá se Kunsthalle v Praze. Velmi ráda a pravidelně jezdím na výstavy do Vídně a do Berlína.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne