Na co se od Himalayan Dalai Lama můžeme těšit v následujících měsících? A jaké zajímavé projekty brněnských hudebníků by neměly ujít pozornosti našim čtenářům? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Které zajímavé projekty brněnských hudebníků, nová alba či streamované koncerty by neměly dle vašeho názoru ujít pozornosti našich čtenářů? 

Kryštof: V poslední době jsem na nic nového, co by mě oslovilo, nenarazil. Možná je to taky tím, jak je člověk izolovaný od veškerého kulturního dění, tak ani jinou možnost nemá. Ale pokud čtenáři mají svého oblíbeného umělce, tak ať ho v této komplikované době podpoří, a to nejlépe, když si koupí vinyl, CD nebo merch přímo od něj.

David: Abych řekl pravdu, v poslední době už přesně nerozeznávám, kdo je odkud. Každopádně mě zvukově a produkcí potěšila nová deska kapely Koně a Prase (Bramborové hity) nebo deska Jirky Hradila a Horňácké muziky Petra Mičky (Hrubá Hudba). Co se týče Brna, vždycky jsem měl rád scénu kolem Martina E. Kyšperského a Květy, právě ty vydaly na konci října singl Do tmy. Jinak jsem celý rok převážně pracoval na naší hudbě a nebyl čas sledovat něco ostatního.

Na co se od Himalayan Dalai Lama můžeme těšit v následujících měsících?

David: Máme nahrané a smíchané nové album, které vyjde začátkem roku 2021 a bude se jmenovat vzhledem k době symbolicky „Isolated Bonds“. Tentokrát jsme si k celé produkci přizvali jazzově-alternativního bubeníka Martina Čecha (Lesní zvěř, Hrubá Hudba) a společně s cellistkou Terezií Kovalovou vymysleli koncept a do projektu vpustili japonskou tematiku. Každá skladba má svůj příběh i význam, ale ne všechny mají své kořeny v Asii, spíš je to reflexe současné doby opřená o tradiční japonské hodnoty. Hudba bude opět instrumentální, tentokrát úplně bez vokálů, tedy sdělení přichází přímo z nitra skladby, samotného zvuku a kompozice. V tomto to pro nás byla obrovská výzva, zkombinovat živé, akustické bicí, cello a elektronické beaty se syntezátory. Vytvořili jsme pro nás nové prostředí, které nesmírně rádi budeme sdílet se všemi, jak jen to podmínky dovolí. Album by mělo vyjít na vinylu, CD a digitálně na všech velkých platformách. Připravujeme k tomu také náležité vizuální prvky, grafiky a videoklipy, ale momentálně nedokážu bohužel říct kdy co přesně vyjde. Pokud se poštěstí, tak první singl ještě tento rok. Samozřejmě to celé přeneseme na koncertní podia do živého provedení, ale o tom budeme moci říct více snad už brzy. Momentálně nemůžeme pořádně plánovat prakticky nic.

Co pro vás znamená zima v Brně? 

Kryštof: Za normálního stavu jsou to davy v obchodech a na trzích, ani jedno z toho nevyhledávám. Takže pro mě je to asi více „domácí“ období, což vzhledem k současné situaci bude asi pro všechny. Možná mi časem ten shon začne chybět. 

David: Asi všechno to, co letos bohužel nebude, kromě studených sedadel v ranní šalině nebo krasobruslení na Prýglu, to má ještě šanci.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne