Kde v posledních měsících hledá kulturu ředitel Univerzitního kina Scala Radek Pernica? A který film ho letos nejpříjemněji překvapil? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Jak mohou naši čtenáři v této době podpořit Univerzitní kino Scala?

Podpořit kino Scala je možné mnoha způsoby. V prvé řadě na něj nezapomenout, a až se opět otevře, tak si do něj najít cestu. Mimo to je možná přímá pomoc. Na internetu provozujeme Moje kino LIVE, to se dá navštívit. Dále u nás můžete aktuálně zakoupit předplatné do Scaly, které bude možné uplatnit po otevření. Nebo jen zajít do našeho otevřeného okénka, dát si kávu nebo si koupit láhev na večerní projekci v Moje kino LIVE.

Kde hledáte kulturu, když jsou kulturní akce omezeny/zakázány?

Jako všichni, převážně na internetu. Hodně energie vkládám do aktivního poslechu hudby. Také jsem oživil dlouho odkládané plány na knižní publikaci o kulturní atmosféře devadesátých let v mém rodném městě. V neposlední řadě jsem si od kulturních akcí odpočinul a nabírám energii na organizování dalších, které jak doufám, začnou po novém roce.

Který film vás v letošním roce nejpříjemněji překvapil?

Takový film já nemám. Je to spíše množina filmů. Do nich patří například Proxima, Corpus Christi, Meky a další filmy. Je třeba říct, že letošní filmová nabídka je silně negativně poznamenána pandemií.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne