Tradiční Vánoce na Lidické budou tentokrát v parku Lužánky 19. prosince od 16 do 19 hodin. Foto: Pocket media/Monika Hlaváčová

Procházky s mikulášskými úkoly, putování za pokladem, poznávání vánočních tradic u nás i v zahraničí, Skutkovník a tipy na recepty a tvoření. Letošní Vánoce budou jiné, ale se Střediskem volného času Lužánky stále hravé a veselé. Devět pracovišť připravilo samoobslužné trasy a on-line program pro rodiny s dětmi, aby si předvánoční čas užili naplno.

Pomůžete najít Mikulášovu ponožku a třináct nezbedných čertů? Čeká vás dobrodružství i s nadílkou, a to ve Wilsonově lese v Žabovřeskách do 7. prosince a v Bílovicích nad Svitavou do 13. prosince. S sebou tužku, papír, a pokud vyrazíte za tmy, tak baterku nebo čelovku.

Stejná výbava se bude hodit i na trasách s vánoční tematikou na pěti místech v Brně. Jak se slaví Vánoce ve světě, budete poznávat celý prosinec na Bílé hoře v Juliánově. Za skutečným pokladem se vydáte do Bohunic od 5. do 22. prosince, indicie vám prozradí lužánecká aplikace LApka. České zvyky budete objevovat ve Starém Lískovci do 20. prosince. Dalších deset pohádkových zastavení najdete na Makovského náměstí v Žabovřeskách do 21. prosince. Tradiční Vánoce na Lidické budou tentokrát v parku Lužánky 19. prosince od 16 do 19 hodin, a to s úkoly, punčem, Betlémem a koledami.

Sváteční atmosféru můžete načerpat také na Lesné a v Bílovicích nad Svitavou, kde se na pracovišti Liška inspirujete dobrým skutkem z tamního Skutkovníku. On-line průvodcem vánočními zvyky, recepty a návody na tvoření vám bude pracoviště Legato a on-line magazín live.luzanky.cz. Pojďme si užívat, že jsme spolu, a rozzářit nejen dětské úsměvy!

Kristýna Kolibová

PR manažerka SVČ Lužánky

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne