Trio Vlasák zahraje v rámci vánočního on-line dvojkoncertu 15. prosince z Muzea romské kultury. Foto: Muzeum romské kultury

Víte, kdo je to čoháni? Nebo k čemu se používaly v romské magii žáby? Nově si můžete na webu Muzea romské kultury vyplnit kvízy z romské magie, historie a kultury. On-line najdete i knihu ředitelky Jany Horváthové Kapitoly z dějin Romů, základní dílo pro každého, kdo chce mít vhled do romské historie a kultury.

Pokud vám chybí současná romská hudba stejně jako nám, zarezervujte si v kalendáři dvě data. 10. prosince si na Facebook a YouTube účtu muzea můžete naladit „koncert z obýváku“ populárního R’n’B zpěváka Jana Bendiga. 15. prosince pak přímo z Muzea romské kultury zahrají vánoční dvojkoncert dvě výjimečné kapely. Tou první je Trio Vlasák, které reprezentuje hudební tradici Sinti jazzu, který světově proslavil kytarista Django Reinhardt. Druhým vystupujícím bude zakladatel Terne čhave, kytarista a skladatel Roman Horváth se svou kapelou. I tyto koncerty budou streamované on-line na FB a YouTube.

Muzeum romské kultury

Bratislavská 67, Brno

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne