Jak mohou lidé podpořit kulturu a umělce nebo co dělá herečka a čerstvá držitelka Thálie Tereza Groszmannová, když nic nedělá?

Jak mohou lidé podpořit kulturu a umělce?

V tomto pro všechny nejistém období je pro nás zásadní jedna věc, a to neztratit diváky. Pevně věříme, že lidem naše představení chybí a že si život bez divadel a živého umění vůbec neumí představit. Jediný způsob, jak nás tedy mohou lidé podpořit, je koupit si předplatné nebo si zajít na koncert. Chodit co nejvíce do divadel a dát nám tak najevo, že bez nás je život smutnější a chudší.

Když je člověk zvyklý na kontakt s publikem a najednou je ho na dlouhou dobu zbaven, co to znamená pro jeho bezprostřední okolí?

Momentálně sice nemůžeme hrát, ale můžeme zkoušet. Připravujeme několik inscenací (samozřejmě za dodržení všech pravidel), a až se divadlo otevře, bude to jeden svátek za druhým. Věříme, že diváci budou mít z premiér stejnou radost, s jakou jsme to po celou dobu zkoušeli i my. V říjnu jsme například dozkoušeli Kunderovy Majitele klíčů a to byla dvouměsíční radost veliká.

Co děláte, když zrovna nic neděláte?

Někdy se mi to stane. Takže mám vždycky po ruce nějakou knihu a oblíbený seriál. A mimochodem, kdo má děti, ví, že v téhle době je nejdůležitější mít pevné nervy, zdatnou wifi a vychlazené bílé víno v lednici! 

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne