Záhadami opředený John Lennon

Sugestivně napsaný životopis rozplétá záhadu, kterou představovala Lennonova osobnost, a přináší jeho úplný portrét. Autorka pozorně sleduje, jaké životní zážitky Lennona formovaly a které jeho osobnostní rysy vedly k tomu, že před svou násilnou smrtí žil v newyorském exilu. Jenže co když „skutečný“ John Lennon zemřel už dlouho předtím? Kdo nebo co tohoto mimořádně nadaného umělce vlastně zabilo?

Proč zahynul John Lennon?
Lesley-Ann Jones
Leda
www.leda.cz

Slovo robot slaví 100 let

Nový autorský komiks je oslavou stého výročí slavné utopické divadelní hry Karla Čapka R.U.R., ve které bylo poprvé použito slovo robot. Úkolu se s bravurou zhostila kreslířka a animátorka Kateřina Čupová, která představuje Čapkův text ve svěžím pojetí určeném o sto let mladšímu publiku. R.U.R. je tedy zpět v jasných barvách a v podání, kterým může po sto letech opět dobýt svět. Ostatně, přesvědčte se sami… 

R.U.R.
Karel Čapek, Kateřina Čupová
Argo
www.argo.cz

 

Štěstí je volba

Autorka bestselleru Šlehačková oblaka a blogu TerezaInOslo Tereza Salte se vrací se svou druhou knihou. V té vypráví příběh o společném podnikání se svým norským manželem. Tentokrát Tereza a John Erik opouštějí Oslo, stěhují se do Prahy a rozhodnou se vstoupit do džungle byznysu. Kniha vás vtáhne do soukromí dvou mladých lidí, kteří se vzájemně doplňují, učí a touží do svého života vrátit kousek skandinávské pohody.

Karamelová džungle
Tereza Salte
Motto
www.motto.cz

Temná strana globalizace

Přední izraelský novinář Nadav Ejal se vydává po stopách odpůrců globalizace a popisuje tuto revoltu na příbězích konkrétních lidí. Hovoří s anarchisty v Athénách během řecké ekonomické krize, probírá s neonacisty jejich vizi světa, kráčí podél maďarských kolejí společně se syrskými uprchlíky. Pátrá po kořenech i důsledcích. Ve své strhující knize nabízí pronikavou analýzu globalizovaného světa a varuje: „Žádný pokrok není nezvratný“.

Vzpoura proti globalizaci
Nadav Ejal
Melvil
www.melvil.cz

Krása a síla severské přírody

„Všeho nech a přijeď za mnou!“ Právě tohle napsal své ženě manžel, který se v té době živil jako lovec kožešin na Západním Špicberku. A Christiane, sedmatřicetiletá vzdělaná umělkyně ze zámožné rodiny, skutečně opustila klidný život u rodičů i dospívající dceru a vydala se na nehostinný sever. Příběh ze třicátých let dvacátého století popisuje vtipným a živým jazykem dobové reálie života na Špicberkách.

Žena v polární noci
Christiane Ritter
Portál
www.portal.cz

J. K. Rowlingová pro své děti

V českém jazyce vychází napínavý pohádkový příběh Ikabog, který napsala J. K. Rowlingová pro své děti. Království jménem Přehršlánie bývalo nejšťastnější na světě. Jen v mlžném Mokřadu na severu žil podle legendy strašlivý Ikabog. Všichni věděli, že jsou to povídačky, ale ty někdy začnou žít vlastním životem. Co když se taková legenda rozhodne srazit království na kolena a unést dvě děti do víru dobrodružství, o které ani za mák nestály?

Ikabog
J. K. Rowlingová
Albatros
www.albatros.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne