Virus nás naučil sdílet a osahávat obsahy a postavy mimo prostor a čas. Foto: Eva Šiška

Kam v Brně? Chtěla jsem vás pozvat na koncert své kapely Budoár staré dámy v úterý 24. listopadu 2020 do Káznice v Brně! KAM ale vyjde až v prosinci, napsali mi z redakce. Na tom svých 2 200 znaků slávy tedy nepostavím.. Smutný smajlík. Nečekaně mne však zachraňuje všudypřítomný virus, který nás nakazil svou schopností „všudyzpřítomňování se“.

Naučil nás sdílet a osahávat obsahy a postavy mimo prostor a čas. On-line z domácího pohodlí, kdy se to hodí. Mimo hranice města Brna, mimo rozpětí prosincového vydání časopisu KAM v Brně. Naučil nás streamovat, scházet se a u toho nemuset, nebo spíš nemoci vyjít z domova. Takže znova! V prosinci vás srdečně zvu na svůj koncert v listopadu! Vy se vůbec nedivíte, v době nejasné budoucnosti je pozvání do minulosti docela fajn životní jistota. Sic ještě v době, kdy toto píšu, vůbec nevím, jak se koncert vydaří, už teď ale vím, že ho de facto nemáte šanci propásnout! Anó! Zahrajeme vám nejnovější desku Kostřičky na živo! Hm…, neslyším potlesk, neslyším chválu… Haló!? Jste tu? Byli jste tam? Budete tam?

Máte špatný signál? Pusťte si píseň Radar. Rekonstruujete? Povzbuďte se písní Lopata Beton. Zanedbáváte hygienické rituály? O zázračném šampónu vás k nim přivede zpět. Písně Pilas nelži a Celulitida nehledejte, zůstaly jako demáče. Zmizík ať si pustí rodiče, kterým situace vyzmizíkovala paní učitelku a denně suplují.

Pro koho je to málo, tomu nabízím i další, starší vály. Ano, přiznejme si, nejsme už tak mladí; od roku 1998 jsme přežili: odchod dvou nejvnadnějších holek z kapely, stáž, dvě mateřské, hraní ve tři ráno po kapele We are the metal, smrt Kurta Cobaina i Karla Gotta. Prožili jsme mnoho. Máme co říct téměř každému, v každou denní dobu, v každou životní etapu!

Tak schválně; máte špatný signál? Pusťte si píseň Radar. Rekonstruujete? Povzbuďte se písní Lopata Beton. Zanedbáváte hygienické rituály? O zázračném šampónu vás k nim přivede zpět. Písně Pilas nelži a Celulitida nehledejte, zůstaly jako demáče. Zmizík ať si pustí rodiče, kterým situace vyzmizíkovala paní učitelku a denně suplují. Ne supí. Říká se o mně, že Nevím, nevím, co Potom najdou nerozhodní posluchači společně na jednom albu! Jitrocel a Systém hadic do plic předepisuji těm, co to chytli a zrovna se léčí a potřebují zaslechnout světlo na konci Tunelu. Pozor, píseň Kuře ve sněhových šatech je vynikající kulinářský recept na kuře, ovšem bez křupavé kůžičky! Nemáte rádi obíračku? Vybírat libové od tučného? Pusťte si celé album Kostřičky na mrtvo. Drží pohromadě. Tak… už to máte? Jestliže jste poctivým opakovaným poslechem ověřili, že vám nemáme co nabídnout, nevadí. Vyjděte ven z vašeho pohodlí.

Marta Kovářová

Budoár staré dámy

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne