Kde hledá v těchto dnech kulturu a odreagování projektová manažerka Technického muzea Klára Šikulová se dozvíte v našem krátkém rozhovoru. 

Jak se mohou lidé setkávat s Technickým muzeem i po dobu jeho uzavření?

Na našich webových stránkách je k dispozici jednak virtuální prohlídka celé hlavní budovy TMB on-line a jednak jsou připraveny programy pro děti formou kvízů v programu „TMB na doma“. Jedna ze dvou hlavních akcí letošní sezóny, totiž Mezinárodní bienále studentského designu DESIGN.S, zareagovala už v dubnu na stávající nelehkou situaci a byla realizována jako jeden z prvních výstavních projektů formou virtuální prohlídky studentských prací, které mohou dosud návštěvníci vidět díky unikátnímu programu KunstMatrix na design-s.eu.

Jaké akce chystáte na budoucí měsíce, bude-li situace příznivější?

„Na počátku bylo slovo a to slovo bylo robot.“ Podobně jako DESIGN.S, také plánovaná výstava ROBOT2020 ke stému výročí vydání Čapkova R.U.R. bude otevřena zpočátku ve formě on-line. Jedná se o koláž stovky mikrotémat, robotů a interaktivních exponátů zasazených do historie, filmové, výtvarné i literární fantazie.

Kde vy osobně hledáte v těchto dnech kulturu a odreagování?

Já sama rozvolnění a zklidnění svého jinak povětšinou hektického životního stylu beru s povděkem. Mám čas na věci, které obvykle vytěsňuji, přeskládávám skříně, rovnám koření podle abecedy, cvičím jógu a věnuji se rodině. Na doporučení pana prezidenta hodně čtu. Upřímně přiznám, že jsem si mírně ujela na Netflixu a nově objevila Dramox, což je skvělý projekt, který stojí za pozornost.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne