Podpořte svoje oblíbené brněnské gastro podniky. Foto: Gourmet Brno / TIC Brno

Gourmet Brno je turistický průvodce, představuje to nejzajímavější z brněnské gastronomie. Doporučuje bistra, restaurace, kavárny, cukrárny, vinárny, pivnice, bary a fine dining, které nabízejí skvělý gurmánský zážitek. Jednou za rok oceňuje nezávislá porota podniky z několika kategorií. Tento rok je ale situace jiná, letošní ročník překazila pandemie koronaviru. 

Podpořte brněnskou gastronomii

Gourmet Brno proto vybízí k podpoře toho nejlepšího z gastronomie alespoň prostřednictvím objednávek, okýnek či eshopů. Kromě toho přišel brněnský gastro průvodce s novým formátem, jak přiblížit obyvatelům i turistům místní gastro scénu, a tím jsou podcasty. Za každým podnikem totiž stojí osobní, vtipný, ale třeba i dobrodružný příběh, který stojí za to si poslechnout.

Podcasty nejen o brněnském gastru

Zajímá vás, kdo stojí za konkrétními brněnskými gastro podniky? A jaký je jejich příběh? Pokud ano, podcasty od Gourmet Brno budou pro vás to pravé. Na menu je série podcastů, která nabízí ochutnávku ze všech kategorií Gourmet Brno. V této chvíli vyšlo zatím 6 podcastů z různých podniků (Ramen Brno, Cupcakekárna, Podobrazy, Šelepka 18, Monogram Espresso Bar, Komár kafe, KOISHI, Petit Wine Bar a Lokál U Caipla).

Jak se ramen správně jí? Nahlas!

Úplně prvním podcastem Gourmet Brno byl z podniku, který servíruje japonskou delikatesu ramen. Herec Roman Blumaier si povídal s Honzou Miňhou a Jiřím Vyzourkem z Ramen Brno o tom, co to vlastně ramen je, jak se k nám dostal a proč. Dozvíte se třeba také zákulisní info o tom, jak vznikl samotný podnik. Podcast si můžete poslechnout zde.