Výročí 17. listopadu budeme reflektovat skrze obsah věnovaný romským disidentům Karlu Holomkovi a Bartoloměji Danielovi. Foto: Muzeum romské kultury

Nechtěná, ale unikátní příležitost, jak se učit dostávat muzeum až k návštěvníkovi. To v Muzeu romské kultury intenzivně prožíváme právě teď. Kultura totiž ani za covidové pandemie nemůže usnout. Nabíjí nás, pomáhá nám odpočinout si i stimulovat svoje myšlenky. 

Proto vám přinášíme každý týden on-line čerstvý obsah z našich sbírek i činnosti. Na webu www.rommuz.cz tak najdete on-line verzi výstavy soutěžních návrhů vzešlých z krajinářsko-architektonické soutěže na budoucí podobu památníku Lety u Písku. Památník holokaustu Romů a Sintů v Čechách včetně vítězného návrhu. On-line se také představuje odborný romistický časopis Bulletin Muzea romské kultury za rok 2019, který vyšel právě teď, celý si ho můžete přečíst elektronicky opět na našem webu. K mezinárodnímu dni romského jazyka, který připadá na 5. listopadu, pro vás máme záznam koncertu Moniky Bagárové  a také nové on-line kvízy z romské historie a kultury. Sejdeme se on-line. A brzy určitě i osobně. Těšíme se na to.

Kvíz máme také pro nejmenší diváky, pro které ve spolupráci s populární zpěvačkou a tanečnicí Natálií Bagárovou chystáme na Instagramu soutěž k Mikuláši. 

Výročí 17. listopadu budeme reflektovat skrze obsah věnovaný romským disidentům Karlu Holomkovi a Bartoloměji Danielovi. V průběhu listopadu se také těšte na videonávštěvu depozitáře výtvarného umění s ředitelkou Janou Horváthovou a on-line verzi komentované procházky Srdcem moravského Manchesteru s historičkou Petrou Svobodovou.

Poslechnout si můžete také naši osmidílnou podcastovou sérii o cestě k památníku v Letech u Písku.  Pokud jste to už neudělali. Pokud ano, děkujeme a sledujte nás na našich sociálních sítích i webu www.rommuz.cz.

 

Alica Sigmund Heráková

Muzeum romské kultury

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne