Jak probíhají přípravy na nový brněnský hudební festival Pop Messe 2021, jakou podobu bude mít listopadová akce Pop Messe Live a jaký je nejoblíbenější druh chlebíčku programového ředitele Tomáše Kelara alias Tomina?

Jak probíhají přípravy na Pop Messe 2021?

Snažíme se být realističtí i optimističtí a věříme, že se dopracujeme do realizační fáze, po které všichni v týmu toužíme. Nepodléháme skepsi a fungujeme v rámci možností tak, jak je víceméně běžné při chystání hudebního festivalu naší velikosti. Podepisujeme smlouvy s umělci, posíláme zálohy, plánujeme různé varianty rozlohy areálu, připravujeme marketingové kampaně apod.

Jakou podobu bude mít listopadový Pop Messe live?

Náš online streamovací projekt Pop Messe live by měl nabídnout neotřelý audiovizuální tok lokální mladé alt pop scény. Prostřednictvím streamu zdarma jsme se rozhodli odvysílat 22. a 29. 11. patnáctiminutové koncerty pěti kapel z ČR a SK a to z místa v srdci našeho areálu, hotelu Cosmopolitan za Lužánkami. Hotel nám velkoryse vyšel vstříc a zapůjčí pro akci prezidentské patro, do jehož různých částí umístíme umělce a fanouškům přineseme z tohoto unikátního prostoru záběry mladých neotřelých hudebních projektů. Originální atmosféru dotvoří záběry na noční metropoli Brno, ikonický stadion a hommage 90. let v podobě samotného prezidentského patra. 

Jaký je váš nejoblíbenější druh chlebíčku?

To je těžké. Chlebíčky jsou uměleckým kulinářským fenoménem. Nenarazil jsem zatím na žádný, který by mně nechutnal. Nedávno jsem obdivoval španělské tapas chlebíčky v Seville, ale na klasický šunka-sýr-vajíčko na lůžku pařížského salátu s lehce pružící vekou to prostě nemá. Je to ale o surovinách, jak říkával Anthony Bourdain.