Uvařit si čaj, případně otevřít víno, podepřít se polštáři a pustit se do čtení. Foto: Gabriela Kostašová

Zdá se, že letošní podzim bude poněkud nestandardní. Vycházky babím létem zakončené návštěvou divadla, koncertu, případně romantickou večeří nás nečekají, na výlet můžeme tak leda do lesa a seznam volnočasových aktivit se nám jaksi smrsknul.

Ale hlavu vzhůru! Na případné chmury existuje léty a generacemi prověřený recept. Uvařit si čaj, případně otevřít víno, podepřít se polštáři a pustit se do čtení. I když se zdá, že svět se zastavil, vězte, že ten knižní jede na plné obrátky. A plodí úžasné tituly, které vás posílí na duchu.

Momentálně čtu dvě knihy najednou. Sice se takovému postupu obvykle bráním, ale tentokrát jsem neodolala. Proč? Je to jednoduché, když trávím tolik času doma, mám potřebu uklízet, vylepšovat, měnit… A kniha HausMagick Eriky Feldmannové se mi trefila přímo „na komoru“. Rituály, kameny, bylinky, harmonizace interiéru. To je přesně to, co člověk potřebuje, aby se mu dobře žilo.

Ale zpět k tomu vínu a polštářům. Do pošmourných dní to chce silné příběhy, do nichž se člověk ponoří jako do sluncem vyhřátého jezera. Román Kde zpívají raci vás přenese do divoce krásné přírody a přiměje vás vrátit se do dětství a romantických snů o bezbřehé svobodě a romantické lásce.

A kdyby se vám přeci jen zastesklo po výletech, mám tajný tip. Na hromádce knih, po kterých sahám nejčastěji, má čestné místo jedna speciální. Ulicemi Brna proti proudu času! Má až magickou schopnost přenést vás na jakékoliv místo v našem městě a do jakékoliv doby, na kterou si zrovna vzpomenete.

Přeji nám všem do nadcházejících týdnů pozitivní mysl a neutuchající zásobu kvalitních knih!

Gabriela Kostašová
redaktorka

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne