Jak můžeme koronavirem přidušenému kulturními a gastronomickému světu pomoci se znovu nadechnout a na další otázky jsme se v krátkém rozhovoru zeptali ředitele Městského divadla Brno Stanislava Moši.

Jak se zrodil nápad na uvedení chystaného muzikálu Pretty Woman na prkna Městského divadla?

Měl jsem to štěstí, že jsem byl pozván na světovou premiéru tohoto díla, která se odehrála 7. dubna 2018 v Chicagu. Byl jsem z představení natolik nadšen, že jsem začal okamžitě jednat o poskytnutí autorských práv pro naše divadlo, což se nám v poměrně krátkém čase jako druhému divadlu na světě podařilo. Všichni samozřejmě znají legendární film s Julií Roberts a Richardem Gerem. Divadelní muzikálová verze se sice v příběhu od tohoto filmu příliš neliší, je však znamenitě převedena do jevištní magie tak, že znovu překvapí ještě mnoha dalšími kouzly.

Kde hledáte kulturu v současné době uzavření kulturních institucí?

Ačkoliv si to člověk neuvědomuje, je kulturou obklopen na každém kroku svého života. I rozhovor s bližním může mít nádherné aspekty kulturního zážitku. Já sám v současné době ještě mnohem intenzivněji čtu než před touto děsivou situací. Úžasně mě ale nabíjí například i procházka lesem. Zaskočilo mě, že byla uzavřena divadla. My jsme od 8. června 2020, kdy nám bylo dovoleno hrát, až do 5. října, respektive 12. října 2020, byť v omezených podmínkách, odehráli na našich scénách 128 představení pro celkem 51 948 diváků, z nichž nikdo neoznačil návštěvu našeho divadla za případný zdroj jeho nákazy.

Jak můžeme koronavirem přidušenému kulturnímu a gastronomickému světu pomoci znovu se nadechnout?

Hlavně nepropadejme panice, kolem nás nezuří žádná válka. Doufám, že se co nejrychleji všechno vrátí do normálního stavu.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne