V krátkém rozhovoru jsme pro vás vyzpovídali hudebníka Martina E. Kyšperského, který nám prozradil jak tráví čas bez koncertů a kulturních akcí a mnoho dalšího.

Jak trávíš čas bez koncertů a kulturních akcí?

Pracujeme na věcech okolo nové desky. Točíme dva klipy. Jinak dělám velký úklid všeho – domu, bytu, půdy, knihovny. Je to zajímavý. Hodně čtu a něco i píšu. Zase chodím na procházky. Chybí mi akorát to, že nemůžu do sauny. A taky bych rád s kamarády na drink. Ale to zase přijde.

Jak mohou lidé pomoci umělcům, toho času kvůli nařízení vlády často bez práce?

Je pěkný, když někdo napíše, že poslouchá naši hudbu. Může si i objednat desku nebo prostě jen poslat pozdrav. Hodilo by se nám vybrat peníze na podporu, ale teď právě je situace, kdy mají problémy všichni. A určitě jsou důležitější věci související se zdravím. Vlastně nejvíc mi pomůže, když se budou lidi chovat rozumně a pěkně k sobě navzájem. 

A co Květy, mají kde hrát? Nechystáte nějaké streamy, on-line koncerty, novou desku?

Všechno v diáři jsme škrtli. Ale začneme časem zkoušet. Nové album se bude jmenovat Květy: Květy Květy. Hrajeme dvě dekády, to jméno mne provází půl života, tak jsem si říkal, že název desky bude dvakrát název kapely. A mám z toho alba radost, je na něm fakt spousta energie a taky mám rád ty písničky. Stream jsme už dělali. V diáři máme wombat session. A kromě toho jsme natočili live session taky s kamarádem Honzou Ficem, kterému nedávno vyšlo album, jež jsem produkoval a míchal. 

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne