U Pabla EscoBara mají burgerů, že je musí přehazovat vidlemi. Stav se pro jeden. Foto: Pablo EscoBar

 

„Dá Bůh, matičko, že hlady neumřeme.“ Restaurace a kavárny jsou tu stále pro nás. Jsme tu my pro ně? V druhém díle našeho gastronomického výletu po brněnských okýnkách vám přinášíme vyjádření a aktuality od samotných podniků či z jejich sociálních sítí. Nenechte je na holičkách a zajděte k okýnku na něco dobrého!

featured-image-alt-text

OKÝNKA NÁM NEZAVŘELI! Můžete se tedy dál otáčet pro lahůdky na doma. Pivotéku budeme postupně doplňovat. Jak jste u nás zvyklí, máme ji postavenou na lahvích Rodinný pivovar Zichovec a našich Brewniverse . Máme i cidery Aspall, nebo Tátův sad , limošky od OnLemon a další…

Do petek čepujeme Marvana, světlou 11 z Líšeňský pivovar, 12 Märzen z Pivovar Malešov , 14 Březňák a 11 Bílá svině z Cernokostelecky Pivovar , 15 Klášterní IPA z Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha a kolaborační 13 NEIPA Novobahno Brewniverse / Líšeňský pivovar. Těšíme se na vás od 16 do 20 hodin.

featured-image-alt-text

Eggo Truck má od pondělí nově okýnko na adrese Dvořákova 12! Tento týden budeme testovat, jak se s tím naším okýnkem vůbec vypořádat. Zatím to vypadá od 8 do cca 15 hodin.  Každý den budou míchačky a něco k tomu. Vše balíme samo sebou s sebou. Prosím prosím, dodržujte rozestupy. Těšíme se na všechny.

featured-image-alt-text

KAFEC v Brně na Orlí má své výdejní okénko otevřené každý den od 8:00. Na menu se nic nezměnilo, naši hosté pořád vybírají ze snídaňové (do 13:00) i odpolední nabídky (od 13:00). Ta je k dispozici na www.kafec.cz. Když se hostům nechce u okénka čekat, volají nám na 537 021 965 a my objednávku připravíme na smluvený čas. Tohle zvláštní období je tak vlastně ideální příležitost donést si wafli přímo do postele.

featured-image-alt-text

Víkendová zkouška okýnka dopadla v podstatě dobře. Pár z vás přišlo pro kafíčko nebo petku pivečka na dom. Nám se splnil minimální cíl a to mít tržbu, která by pokryla mzdu barmana. Takže jedeme dál, ať alespoň barmani mají práci a na svoje účty. Okýnko bude otevřeno úterý až neděle 14.00 – 20.00. Budeme se na vás těšit a díky moc za podporu.

featured-image-alt-text

Rozhodli jsme se pro úsporný režim tak, aby nám pokryl co nejvíce nákladů na provoz a udržení zaměstnanců, které jsme 2 roky hledali a nechceme si nechat zničit tak těžce budovaný tým lidí. Budeme otevřeni přes největší špičku se zapojením celého týmu a omezení brigádnických sil na nulu.

Provoz v našem podniku je teď každý všední den Po – Pá / 11:00 – 15:00, kdy se hosté mohou stavit pro Ramen s sebou k nám do bistra. K tomu nabízíme vlastní rozvoz, který si můžou zákazníci objednat až do 9:00 daného dne. Snažíme se omezovat jednorázové obaly a používáme klasické jídlonoše, také jsme začali spolupracovat se službou WOLT, se kterou máme dobrou zkušenost z loňského léta ohledně jejich důrazu na rychlé doručení jídla v nejlepší kvalitě.

featured-image-alt-text

ŽIVOT SE MĚNÍ, PABLO ZŮSTÁVÁ. Je to tady, už nám to ta korona zase komplikuje, kvůli ní máme od 14. 10. opět zavřeno. To se ale netýká rozvozu ani výdejového okna. ! ŽÁDÁME ZÁKAZNÍKY VŠECH RESTAURACÍ, BISTER a BARŮ ! Pokud chceš svůj oblíbený podnik v těchto časech podpořit, udělej si nejlépe procházku a vyzvedni si objednávku osobně. Jídlo máš bez většího čekání a hlavně čerstvé.  Nechceš-li u okna čekat, stačí si dopředu zavolat na 728 622 222 a my ti jídlo připravíme.

featured-image-alt-text

Od pondělí fungujeme jako okýnko od 9:30 do 18:00 každý všední den. Kávu připravujeme ze zrnek od RESPEKT coffee, nově máme speciální nabídku jídel po celý den, jako například Thajské zelené kari, Bagel s avokádem a slaninkou nebo Noky s praženou strouhankou a čerstvým ovocem. Stále si u nás dáte sladké dobroty jako třeba cheesecake se slaným karamelem nebo tiramisu, popřípadě slaný quiche. Nově si u nás můžete 24 hodin předem objednat celý dortík nebo cheesecake s sebou třeba na  oslavu. Speciálně do okýnka máme připravené lahvičky s tajným Elixírem, který posilní tělo i duši, samozřejmě v alko i nealko verzi.

featured-image-alt-text

Mnohokrát děkujeme za vaši neutuchající podporu a věříme, že v této době vám alespoň něco sladkého a dobrá káva zpříjemňují život. Dneska asi takto: red velvet, snickers dort, čokodortíky s mořskou solí, cupcakes, pavlova, tartaletka. Tak upaluj! Páč nevíme ani dne, ani minuty, že ano…….

featured-image-alt-text

V tuto chvíli chvíli fungujeme pouze v omezeném provozu pro ubytované hosty a formou take-away, v příštích dnech budeme k dispozici na WOLTu, a momentálně se zaměřujeme na tvorbu nových webových stránek restaurace a expanzi na sociálních sítích. Můžete si u nás objednat snídaně, obědy i večeře s sebou.

featured-image-alt-text

Máme stále stejnou otevírací dobu – po-pá 11-19, so-ne 11-15 hod. Jídlo nachystáme přesně podle přání zákazníka. Máme na výběr vždy více chodů a porci mu sestavíme, jak si sám určí. Hodně se teď rozbíhá krabičková dieta na míru podle zdravotních potíží. Každého klienta na začátku vyšetřím – vyšetření je v ceně programu. A podle výsledků mu dietu budeme připravovat na míru. Krabičky zavážíme vždy den dopředu odpoledne po 17:00, ale lze se domluvit i jinak. Nebo si klient krabičky vyzvedává sám.

Paní Šárka Eggerová, majitelka 1. terapeutické restaurace, vám navíc doporučuje k posílení imunity:

Imunitu lze podpořit především kvalitní stravou. Vyhnout se nezdravých tukům, jako jsou ztužené tuky, margaríny, nebo rafinované oleje, těžkým masům, uzeninám a alkoholu. A naopak bych doporučila jíst teď konkrétně dýně, žampiony a hlívu ústřičnou na všechny způsoby, domácí kysané zelí, neboli Picles, křen, česnek a cibuli v syrovém stavu. Nejen, že tím člověk velmi posílí imunitu, ale dokonale si i vyčistí střeva. A podzim je období, kdy se léčí především plíce a tlusté střevo.