Na blížící se podzimní události jsme se v krátkém rozhovoru zeptali zpěvačky a produkční Lucie Karafiátové Netušilové.

Kde v Brně se ti nejlépe zpívá?

Řekla bych, že pro brněnské publikum kdekoliv. Ale to jen pokud bereme v potaz atmosféru v publiku a neřešíme sál. Jelikož zpívám hudbu „starou“ nebo zjednodušeně řečeno všechno do 19. století a z větší části repertoár duchovní, nejlepší zvukový zážitek mám vždy z kostela sv. Janů (minorité). Od malička jsem zvyklá na sál Besedního domu, takže i tam si koncerty užívám.

Na co se v říjnu nejvíc těšíš?

Chtěla bych říct, že na zahájení festivalu Groove Brno, který pořádáme již 13 let. Měl to být dvojkoncert Jazzanovy a Electro Deluxe. Ale bohužel… Stejně jako všichni kolegové v oboru jsme z původního plánu přes plány B–Z dospěli do nějaké realizovatelné formy. Alespoň do minulého týdne. Ta se nyní už tak reálně netváří, a proto vymýšlíme plány „bž“ a „fň“. Z toho plyne, že se můžu těšit opět na velmi kreativní měsíc. Ale nechtěla bych znít jako jedno velké „fňuk“. Přeci jen, na konci října vyjde geniální deska B-Side Bandu s názvem Folk Swings. Jsem na kapelu a celý tým neskutečně hrdá. Singl Kočky má skvělé ohlasy. Nemůžu se dočkat reakcí na celé album.

Na jaké podzimní události bys naše čtenáře ráda pozvala?

Pokud zase nebudeme muset všude zamknout, tak určitě na koncerty festivalu Groove Brno – 12. 11. Pocta Radimu Hladíkovi, 27. 11. Jazzová mše Jaromíra Hniličky nebo 15. 12. na Roman Dragoun Projekt. Kompletní program je na webu groovebrno.cz. A za naši barokní partu Czech Ensemble Baroque zvu na Dixit Dominus G. F. Händela 21. 10. u minoritů, což je moje velká srdcovka.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne