V krátkém rozhovoru jsme pro vás vyzpovídali herecké trio Danielu Zbytovskou, Barboru Seidlovou a Nikol Zbytovskou z divadla MALÉhRY.

Co pro vás znamená podzim v Brně?

Podzim v Brně je pro nás, pro všechny tři, návrat z lesů zpět do města. Léto je pro nás obdobím čerpání z přírody, na podzim začínáme to, co jsme načerpaly, předávat dál… tedy tu energii nějakým způsobem zpracovávat, abychom se díky ní prostřednictvím naší tvorby pokusily udělat divákům radost. Co se týká Brna, to na podzim milujeme.

Kde ve městě nejčastěji hledáte kulturu?

Krom toho našeho divadla, kde máme zázemí, tedy Divadla Bolka Polívky, milujeme HaDivadlo a občas rády vyrazíme do Husy na provázku nebo na nějaký hezký koncert vážné hudby a samozřejmě do Kina Art. Taky občas vyrazíme do řecké kavárny Meet me na Veveří, kde mívá v pátek koncerty Jannis Moras.

Kam byste naše čtenáře v říjnu rády pozvaly?

Moc rády bychom vás pozvaly do Divadla Bolka Polívky na naši autorskou tragikomedii Nebe?, kterou hrajeme 21. 10. Tři šílené ženské, učitelka, kadeřnice a herečka, tam řeší svoje problémy, aniž by vzaly na vědomí, že už jsou vlastně po smrti (to se nám ženám občas stane). Inspirovaly jsme se příběhy, které se dějí kolem nás. Pokud rádi posloucháte podcasty, můžete poslouchat naše pořady Maléhry ke kafi, které pravidelně natáčíme v Divadle Bolka Polívky a tak trošku souvisí s pořadem Čtení ke kafi, tj. čtení našich fejetonů, postřehů a zážitků, jež spolu s Divadlem Bolka Polívky pořádáme v nádherném prostoru freskového sálu na Zelném trhu 10. Nejbližší představení Čtení ke kafi bude 19. 11.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne