Žirafa síťovaná. Foto: Eva Štěpánková

Rozšíření prostor a novinka, kterou budou moci návštěvníci využít i v zimním období. To jsou hlavní výhody přístavby stájí pro žirafy v Africké vesnici brněnské zoo. Přístavba je těsně před dokončením, bude slavnostně otevřena 31. 10.

„Na přístavbu stáje pro žirafy město vyčlenilo v rozpočtu osm milionů korun. Návštěvníci ocení krytou vyhlídkovou plošinu pro pozorování zvířat ve vnitřních stájích. Díky tomu totiž žirafy uvidí i v zimě, což dosud nebylo možné,“ popsal první náměstek primátorky Petr Hladík.

Domorodé kresby

Celá přístavba se skládá ze dvou hlavních částí. Tou první jsou dvě nové stáje pro žirafy, které budou na první pohled zapadat do už vybudovaných objektů v Africké vesnici. Omítky jsou doplněny přírodním materiálem, jako jsou větve nebo rákos. Na stěnách objektu pak budou vyobrazeny domorodé kresby a symboly.
Nejviditelnější částí přístavby je vyhlídková věž, odkud budou moci návštěvníci pozorovat žirafy i ve stájích. Zoo Brno si od přístavby slibuje zatraktivnění zahrady v zimních měsících.

Pandí mládě dostalo jméno Siddhi

Příznivci brněnské zoo vybrali jméno pro pandu, která přišla na svět v květnu tohoto roku. Při Mezinárodním dni pand červených a křtu tak mohlo vejít ve známost, že se malý samec jmenuje Siddhi. „Jsem rád, že se brněnská zoologická zahrada věnuje chovu pandy červené, a to už sedmým rokem. Konečně se podařilo přivést na svět i nové mládě. Pandy červené jsou nejvíce ohroženy ztrátou životního prostředí a lovem pro jejich krásnou kožešinu,“ uvedl při příležitosti křtu první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Zoo Brno

U Zoologické zahrady 46, Brno

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne