Blížící se říjen sebou přináší chladné a deštivé počasí, které je nejlepší strávit v teple domova. Ale úplně nejlepší je takové počasí zahnat nějakým zajímavým čtením. A my si pro vás připravili pár zajímavých knih, kterými tu nepohodu venku můžete zahnat. 

Jak se žije bez vlasů

Tereza si nikdy nemyslela, že bude mít pleš dřív než její kluk. Když kvůli autoimunitní nemoci přišla během několika měsíců o všechny vlasy, musela se vyrovnat se změnou vzhledu, s pocitem ztráty ženskosti i s nabídkou paruk. Koloběh vyšetření a planých nadějí přinesl spoustu situací, na které autorka nahlíží s nadhledem a humorem. Svůj první rok bez vlasů líčí ve svěžím díle, které navazuje na bohatou tradici autobiografického komiksu. Komiks kromě osvěty přináší i povzbuzení pro další nemocné. (šč)

Bez vlasů
Tereza Drahoňovská, Štěpánka Jislová
Paseka
www.paseka.cz

Jak kognitivní zkreslení kazí váš byznys

Všichni děláme rozhodnutí. Neustále. Tak často, že si to ani neuvědomujeme. Přesto i ti nejchytřejší a nejzkušenější z nás chybují, občas dokonce často a předvídatelně. A to vše proto, že jsme v pasti svých nevědomých kognitivních procesů – myšlení, vnímání, paměti a usuzování. Lze se naučit dělat správné volby, když si svých kognitivních zkreslení ani nejsme vědomi? V knize Oliviera Sibonyho se díky spoustě zábavných příkladů dozvíte, jak s kognitivním zkreslením bojovat. (šč)

Chystáte se udělat strašnou chybu!
Olivier Sibony
Jan Melvil Publishing
www.melvil.cz

Vrchol současné ruské literatury

O příběhu osmiletého Saši a jeho babičky se často hovoří jako o jednom z nejvtipnějších děl moderní ruské literatury. Kritikové jej srovnávají s Forrestem Gumpem či se Spolčením hlupců, dramatický tón některých pasáží zároveň připomíná Dickense nebo Dostojevského. Za úspěchem Sanajevova díla stojí neotřelý humor prosazující se navzdory neveselému osudu hlavního hrdiny. Bestseller, kterého se prodalo přes milion výtisků, je nyní připraven pro české čtenáře. (šč)

Pochovejte mě pod podlahu
Pavel Sanajev
Host Brno
www.hostbrno.cz

Nejste tím, co se vám honí hlavou!

V knize Brouci v hlavě vám dva experti na zvládání úzkosti nabízejí dovednosti založené na kognitivně behaviorální terapii, které vám pomohou odpoutat se od rušivých myšlenek, překonat zahanbení, které s sebou takové myšlenky nesou, a snížit vaši úzkost. Na světě jsou miliony lidí, kteří se potýkají s podobnými nepříjemnými a otravnými myšlenkami. V knize se setkáte s řadou z nich a díky příkladům ze života poznáte, že nad vtíravými myšlenkami můžete vyhrát. (šč)

Brouci v hlavě
Sally Winston, Martin Seif
Portál
www.portal.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne