Dávka filmových novinek pro týden od čtvrtku 24. září do středy 30. září je tady. Nechybí film Žaluji! zachycující Dreyfusovu aféru od oscarového režiséra Polanskiho, norské drama Disco o sebe přijetí, fanatismu a bizarních formách spirituality nebo český film Bábovky natočený podle knižního bestselleru Radky Třeštíkové.

Všichni jsme propojeni

Příběhy hrdinů Bábovek ukazují, že některá setkání dokáží navždy změnit život. Všichni jsme totiž propojeni. Emocemi, náhodami, humorem, bolestí, nenávistí i láskou. Film mapuje partnerské i rodinné vztahy a ukazuje je v zábavných situacích, které známe všichni ze svých životů. V hlavních rolích Ondřej Vetchý, Jana Plodková, Barbora Poláková, Táňa Pauhofová a další. Film podle knižní předlohy Radky Třeštíkové bude v kinech k vidění od čtvrtku 24. září.

Bábovky
r. Rudolf Havlík
Česko, Slovensko 2020
v kinech od 24/9
CinemArt

Corpus Christi

Do městečka přichází mladý charismatický kněz a je celou komunitou nadšeně přijat. Nikdo netuší, že jde o mladíka, který prošel duchovní proměnou, ale minulost mu brání stát se duchovním. Nejoceňovanější polský film minulého roku (z patnácti národních nominací získal 11 cen) vznikl na motivy skutečné události a byl v nejužším výběru na Oscara za nejlepší zahraniční film. Corpus Christi – po Bolesti a slávě, vítězném Parazitovi, Bídnících a Zemi medu – vstupuje do kin jako poslední z nominované pětice. (mh)

Corpus Christi
r. Jan Komasa
Polsko 2019
v kinech od 24/9
AČFK

Norské drama Disco

Devatenáctiletá Mirjam je mistryně světa v disco freestyle tancích i chlouba moderně působícího evangelického hnutí Friheten. Na první pohled se zdá být dokonalá. Pod maskou ale Mirjam prožívá fyzickou i psychickou úzkost způsobenou dospíváním, tlakem v rodině i okolí. Zoufalství ji zavede do náruče nové kongregace, jež pod konzervativním zevnějškem maskuje temné kultické jádro. V hlavní roli Josefine Frida Pettersen, známá z oblíbeného norského seriálu SKAM.

Disco
r. Jorunn Myklebust Syversen
Norsko 2019
v kinech od 24/9
Artcam Films

Naděje umírá poslední

Film podle osobních zkušeností režisérky Marie Sødahl a knižní předlohy vypráví o páru ve středním věku, který zažívá zkoušku vztahu. Do života jim však vstoupí mnohem horší problém, neléčitelný nádor Anjy, manželky. Může smrtící diagnóza dát jejich rozbitý vztah znovu dohromady nebo už mezi nimi opravdu nic nezbylo? I ve chvíli, kdy jsou vaše šance minimální, naděje vždycky existuje.

Naděje
r. Maria Sødahl
Norsko/Švédsko, 2019
v kinech od 24/9
Bontonfilm

Sex, drogy a rock´n´roll na kolečkách

Co byste dělali, kdyby vám osud nadělil kromě radosti také celoživotní handicap? Členové The Tap Tap, kapely z Jedličkova ústavu složené ze studentů s postižením (nebo spíš „kriplů“, jak by řekli oni sami), v tom mají jasno. Jedou naplno a užívají si každou minutu. Zpívají, hrají, milují, cestují, baví se. Všechny je zároveň spojuje láska k muzice a nadšení z koncertování v orchestru, který před více než dvaceti lety založil kapelník Šimon Ornest. Dokument ukazuje všechno, co lidé běžně nevidí na pódiu – osobní příběhy, rozhovory a především velké množství humoru.

Postiženi muzikou
r. Radovan Síbrt
Česko 2019
v kinech od 24/9
Aerofilms

Drama o vině a cti

Film, který se loni účastnil benátského filmového festivalu, je studií Dreyfusovy aféry, která popisuje smutnou událost. V roce 1894 byl nepravdivě obviněn z velezrady důstojník francouzského generálního štábu Alfred Dreyfus a odsouzen k doživotí. Film francouzsko-polského oscarového režiséra Romana Polanskiho bude v kinech k vidění od čtvrtku 24. září.

Žaluji!
r. Roman Polanski
Francie/Itálie 2019
v kinech od 24/9
Pilot Film