Floristu Tamáse Vígha jsme v krátkém rozhovoru vyzpovídali na téma blížících se podzimních událostí, které sis nenechá ujít a jeho celkového vztahu k podzimnímu Brnu. 

Co pro tebe znamená podzim v Brně?

Paradoxně je podzim v Brně začátkem něčeho nového. V zářivých paprscích slunka babího léta si vždy vzpomenu na svoje začátky v Brně, když jsem přijel studovat na univerzitu. Objevování města, večerní procházky pod nasvícenými korunami stromů, které jsou jako ve zlatém šatu. Podzim je vždy nějak útulnější, když sedím na zahrádce zachumlaný do deky a popíjím víno s přáteli. Je to jakýsi začátek nové společenské sezóny.

Co si v následujících měsících nenecháš ujít na poli kultury a gastronomie?

Rád chodím do divadla, zejména na operu, proto je festival Janáček Brno jednou z priorit mého podzimního programu. Je to jedinečná možnost vidět a slyšet několik operních inscenací na světové úrovní v úchvatných prostorách opraveného Janáčkova divadla. Gastronomické dění nesleduji, ale s příchodem nového ročního období se velice těším na sezónní suroviny, na svatomartinskou husu, dýňové rizoto a pečené kaštany. Po letních lehkých zeleninových pokrmech je to jako balzám
na duši a příprava na zimu.

Co přinese podzimní čas do tvého ateliéru?

Ateliér se taky obleče do podzimního hávu a vázy se místo hravých letních lučních květin zaplní těžšími, plnějšími květy, které hrají v barvách zemitých tónů. Tato roční doba je o úrodě a jejím zpracování, proto ani různé plody nemohou chybět v naší nabídce. Šípky, dýně, klasy travin jsou neodmyslitelným doplňkem jiřin a aster, a tím dokážou prodloužit pocit zářivých slunečných dnů v interiérech.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne