Kam by vás v podzimních měsících pozval hudebník Vilém Spilka? To se dočtete v krátkém rozhovoru, který jsme si společně pro vás připravili. 

Co pro vás znamená podzim v Brně?

Normálně pro mě podzim nejen v Brně znamená delší stíny, barvy a kulturní nálož. Co z toho bude letos nevím, ale vedle tradičních stínů a barev doufám alespoň v důstojný kulturní život společnosti bez iracionálních omezení.

Kam byste naše čtenáře v následujících měsících rád pozval?

Určitě na přeložené koncerty festivalu JazzFestBrno, jehož jarní plány rozmetal covid-19 na atomy. Koncerty jsou rozvrstveny do září, října i listopadu a pevně věříme, že nebudeme muset akce překládat znovu. 80. výročí slaví v rámci našeho festivalu orchestr Gustava Broma a 21. října mu popřeje Dan Bárta zbrusu novým programem. Přesunuli jsme také akci JazzFestBrno dětem, nově se koná 19. září v centru volného času v Lužánkách.

Hudba spojuje. S kým vás v poslední době spojuje nejvíce?

Hudba mě dlouhodobě spojuje především s rodinou – její zásluhou si užijeme spoustu legrace. Spojuje mě ale i se studenty a kolegy na JAMU, spoluhráči z kapel, v nichž hraju, a s interprety, kteří vystupují na našich akcích. A hudba (a kultura všeobecně) navíc nejen spojuje, ale i léčí. Její pozitivní vliv na duševní rozpoložení člověka je dokázaný, nenechme si ji proto vzít.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne