Foto: The King’s Man

Kingsmani

„Jsme první nezávislá informační agentura. Vytříbená, ale brutální. Civilizovaná, ale nelítostná.“ Do kin míří další kousek inspirovaný komiksem, tentokrát prací Marka Millara – a samozřejmě kreslíře Davea Gibbonse – Kingsman: The Secret Service. Posouvá se však daleko za předlohu a přichází se sequelem: příběh a hrdiny umisťuje do období první světové války. Na tvorbu režiséra Matthewa Vaughna má Millar očividný a nepřehlédnutelný vliv – čtyři ze sedmi Vaughnových filmů vychází z Millarových předloh. (mh)

Kingsman: První mise
r. Matthew Vaughn
Velká Británie/USA 2020
v kinech od 17/9
Falcon

Princezna zakletá v čase

Princeznu Ellenu provází od narození příslib kletby, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien. Kletba se má naplnit v den princezniných dvacátých narozenin, jakmile zapadne slunce. Avšak ve chvíli, kdy zajde poslední sluneční paprsek a vše se zdá ztraceno, princezna zjišťuje, že zůstala uvězněná v čase. Pokaždé, když se kletba naplní, Ellena procitne do dne svých dvacátých narozenin a je nucena ho prožít celý znovu. Česká pohádka od Petra Kubíka bude k vidění od 17. září.

Princezna zakletá v čase
r. Petr Kubík
Česko 2020
v kinech od 17/9
Bohemia MP

Dokument – Provinční městečko E

Městečko bez budoucnosti, jedno ze stovek provinčních ruských městeček. Jediný pozoruhodný fakt na něm je, že bylo jako první ruské město osvobozené od nacistických vojsk na začátku druhé světové války v roce 1941.

Provinční městečko E
r. Dmitry Bogolyubov
Rusko / Česko / Německo 2019
v kinech od 17/9
Bontonfilm

Hudební portrét Patrika Rytmuse Vrbovského

Dokument o třicetileté dráze slovenského rapera Rytmuse. Snímek Tempos mapuje dlouhou hudební kariéru od nuly až po vrchol, odhaluje zákulisí, nástrahy i zklamání. Pomocí nikdy nezveřejněných záběrů Rytmus vypráví svůj příběh, přiznává také situace, které ho změnily a posílily.

Rytmus: Tempos
r. Nazarij Kľujev, Roman Kelemen a Maxim Kľujev
Slovensko 2020
v kinech od 17/9
Bontonfilm

S Mášou na věčné časy

Ruský animovaný seriál Máša a medvěd (2009–současnost) už je tu s námi jedenáctý rok a netřeba jej, díky jeho popularitě v televizi a na YouTube, dvakrát představovat. Máša je stále malé neposedné děvčátko, které bydlí v lese a kamarádí se s dobrosrdečným medvědem. „Mášiny písničky“ určitě nejsou celovečerním kinofilmem, ale jde o „binge-watching“ (aneb nezřízenou diváckou jízdu) čtvrté třináctidílné sezony, která byla díl po díle v Rusku uváděna od loňského května do letošního července. Mášin zpěv je bonus. (mh)

Máša a medvěd: Mášiny písničky
r. V. Bayramgulov, G. Orlov a O. Užinov
Rusko 2020
v kinech od 17/9
Bioscop