Kde ve městě nejčastěji hledá kulturu a na další otázky jsem se v krátkém rozhovoru zeptali Jany Polákové z Etnografického ústavu MZM.

Co pro vás znamená podzim v Brně?

Všichni se vrací z dovolených, v Brně je najednou zase víc lidí a spěchu. O to víc si každý podzim vychutnávám klidné procházky napadaným listím v parcích. Podzim v Brně mám spojený s festivalem Janáček Brno, ráda bych viděla Lišku Bystroušku, což se mi naposledy podařilo v dětském věku. Je to krásné období, a když se vydaří, může v něm člověk stihnout to, na co neměl v letním rozpáleném velkoměstě energii.

Kde ve městě nejčastěji hledáte kulturu?

Nejsme častí nebo pravidelní návštěvníci kulturních akcí. Vybíráme si podle tématu a interpretů, pak je nám jedno, jde-li o koncert, film, výstavu nebo divadelní představení. Aktuálně mě láká spojení baletu s rockovou hudbou. Celá rodina je více nebo méně provázaná s moravským folklorem, takže občas zavítáme na nějaký festival, ale nejraději máme besedy cimbálových muzik a akce, kde si zazpíváme i zatancujeme.

Kam byste naše čtenáře v září ráda pozvala?

Kam jinam než do Moravského zemského muzea! Zajímavá je výstava o mecenáši a sběrateli Jindřichu Vávrovi v Anthroposu. Je fascinující, co všechno naši předkové dokázali, aniž by měli takové pohodlí a možnosti jako my. V prvním zářijovém týdnu bude zahájena výstava o kramářských písních se světskou tematikou, která propojuje tento fenomén 19. století s dneškem, lidovou kulturou i každodenním životem.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne