Cílem Do práce na kole je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo, koloběžku nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Letošní květnová výzva byla přizpůsobena nové situaci a pomocí pravidelného pohybu (např. při cestách do práce, volnočasové aktivity nebo při cvičení doma) bylo hlavním cílem si udržet fyzickou i psychickou pohodu v časech karantény

Pro ty, které baví tradiční květnová výzva a chtěli by si ji ve zkrácené podobě zopakovat nebo naopak pro sportovce, kteří se zatím nezapojili a chtěli by si zpestřit běžné pracovní dny, pořádá spolek AutoMat zářijovou výzvu.  

Akce se uskuteční v rámci Evropského týdne mobility a přináší řadu novinek. Zářijová výzva bude letos mimořádně dvoutýdenní. AutoMat chce dát větší možnost zapojit se i těm, kteří se v květnu nezúčastnili. Stanovený termín je 14. – 27. září. Zářijová výzva bude výjimečně placená symbolickým poplatkem 100 Kč. Účastníci dostanou po zaplacení obratem 100 Kč poukaz do e-shopu Do práce na kole, kde si budou moci zakoupit letošní tričko či jiné zboží. K tomuto kroku organizátoři výjimečně přistoupili hlavně z důvodu distribuce triček účastníkům, kteří je v květnu nezískali. Pro ně pak vzhledem ke slevovému kuponu bude akce zdarma. Během zářijové výzvy se nemusí skládat týmy, každý může jezdit sám za sebe a soutěžit v jediné kategorii – pravidelnosti. Ceny budou vyhlášeny celostátně, např. opět se budou losovat účastníci, kteří získají zdarma registraci pro květnovou výzvu Do práce na kole 2021. Registrace začínají již 24. srpna.

Pro vice informací sledujte Do práce na kole FacebookInstagramTwitter a odebírejte Newsletter.

14-27/9

Do práce na kole