Vizualizace: město Brno

Proměny města od roku 1900 až po vize budoucnosti Brna ukáže venkovní výstava v prostoru Pohořelce u obchodního domu Centrum. Vnímat rozvoj města jako nikdy nekončící příběh. Příběh, do kterého každá generace připíše něco nového. Takový bude letošní ročník akce „Kam kráčíš, Brno?“.

Řadu významných staveb a významných osobností, které v minulosti měnily tvář Brna, a nahlédnou do blízké budoucnosti prostřednictvím projektů, jež se teprve připravují. Budoucí podobu města Vám od září nově přiblíží přehledná mapová aplikace „Brno brzo“. Na data.brno.cz/brnobrzo najdete informace o projektech veřejné i soukromé sféry, které by se v příštích letech měly stát realitou.

Zájemce nečeká jen výstava samotná, v plánu je také doprovodná akce zabývající se problematiku dopravy. Bude zde možnost zapojit se do tvorby pocitové mapy, tentokrát zaměřené na pěší a cyklistickou dopravu ve městě. Dozvíte se o přípravě a realizaci velkých dopravních staveb, například o Velkém městském okruhu. Bližší informace můžete získat třeba také o rezidentním parkování.

Venkovní výstava bude probíhat od 8. do 28. září 2020.

Vernisáž výstavy akce se uskuteční 9. září od 16 hodin.

Doprovodný program zaměřený na dopravu v Brně proběhne 22. září.

8-28/9

Kam kráčíš, Brno? 2020

Pohořelec, prostor u Obchodního domu Centrum, Brno