Plum Dumplings vydali v lednu novou desku Jiný místa. Foto: Plum Dumplings

Kam v Brně s Plum Dumplings? Letos se v Brně i navzdory koronakrizi roztrhl s koncerty doslova pytel a člověk měl během srpna částečně šanci přímo v ulicích vidět to, co zmeškal na festivalech.

Hudba se přesunuje na „jiný místa“ a naštěstí to dokáže. Napadá mě, že je ten název desky Jiný místo, kterou jsme s Plum Dumplings vydali a nadšeně pokřtili v lednu 2020, docela trefný. O něco málo trefnější byli už snad jen Zrní s deskou Nebeský klid – tenhle název do karantény seděl a songy z téhle desky rozhodně taky. Ale tohle je podle mě kapela, která nemá vůbec problém hledat jiná místa pro hraní a sluší jim to. My jiná místa objevujeme pořád a to je na tom koncertování to pěkný. Jediný, co občas zabolí, je jiná a mnohdy těžko přizpůsobivá akustika dotyčného místa. A pak taky zvukař, ten musí občas předvádět skoro magii, ale když si to sedne, je to radost. Všechno jsou to výzvy, které je dobré zařadit do zkušeností. Jakým místem bude malý festival Punk do police pořádaný Viktorem Pilerem, to zjistíme 11. září. Pikslu v Břeclavi se vydáme znovu obsadit 2. října a naše Jiný místo jim představit. Co bude na podzim hodně jiné, bude podoba festivalu Bonjour Brno, který pořádá Alliance Française Brno. Festival se zpravidla děje na jaře, ale tak jako skoro všechno se letos přesunul na podzim. Bude probíhat v rozvolněné podobě a my s Plum Dumplings pro tuto příležitost oprášíme některé starší vály, které jsme dlouho nehráli a které jsou ve francouzštině.
Obecně se obávám, že bude podzim hodně přetlakovaný, ale chystám se na narozeninovou party Full Moonu v Praze, která proběhne 25. září v Divadle Archa a kde zahrají třeba Kalle nebo Bo Ningen z Japonska. Pak bych někde chtěla vidět Moniku Načevu, protože její nová deska Zdivočelí koně je pro mě zatím vrcholem roku a v srpnu v Brně jsem ji nestihla. No a taky bych se konečně ráda podívala na Nouvelle Prague. Otázkou zůstává, jaká jména ze zahraničí budou schopni přivézt, a tak si nechám podzim asi obecně otevřený a nechám se spíš příjemně překvapovat, protože se obávám, že nás zase zavřou a mně nezbyde, než si zase pouštět desky do uší a psát na ně recenze pro Full Moon. Je to sice taky fajn introvertní zážitek, ale koncertní hraní je živoucí energie, bez níž je prostě mrtvo.

Adéla Polka
Plum Dumplings

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne