Festival iberoamerické kultury Ibérica nabízí, tak jako každý rok, program plný hudby, tance a gastronomie. Dnes máte díky festivalu možnost zapojit se do hostiny na Staré radnici.

Festival Ibérica nepřináší pouze zážitky sluchové či vizuální, ale i chuťové. Tradiční Fiesta Gastronómica naplní prostor nádvoří brněnské Staré radnice vůněmi španělských tapas, autentické paelly od El Romera či mexických tacos. Chybět nebudou ani vína z Pyrenejského poloostrova a Latinské Ameriky či kolumbijská káva. V průběhu odpoledne se můžete těšit také na řadu hudebně-tanečních vystoupení. Představí se Escola de Samba, Radek Bagár latin sexteto, Morenito de Triana, brněnské taneční školy a mnozí další. Akce trvá od 11.00 do 20.00.

V sobotu 29. 8. pak můžete zajít na koncert Mónica Iglesias y grupo: Tálamo, který celý festival uzavírá. Mónica Iglesias patří bezpochyby k nejslibnějším talentům mladé taneční generace španělské flamenkové scény. Svoji kariéru zahájila po boku legendárního Joaquína Cortése, byla primabalerinou Španělského národního baletu a v roce 2018 triumfovala na nejprestižnější flamenkové soutěži Cante de las Minas. Její nejnovější taneční projekt TÁLAMO, který představí 29. 8. festival Ibérica v brněnském Besedním domě, bude českou premiérou, na niž se těší česká i slovenská flamenková komunita.