Pokochejte se krásnou přírodou a divokými zvířaty přímo v Brně. Foto: Zoo Brno

Zoologická zahrada otevřela přímo v centru Brna novou a naprosto výjimečnou expozici, jedinou svého druhu ve střední Evropě. Kouzlo Virtuální expedice tkví hlavně v mimořádném zážitku, ale zároveň v její jednoduchosti. 

 

Návštěvníci jen přijdou, sednou si na otáčivé křeslo, nasadí si speciální brýle a ocitnou se přímo mezi zvířaty. Je možné se tak proletět v hejnu plameňáků, zaplavat si u korálových útesů se žraloky, podívat se do tváře lvům, případně zblízka sledovat lední medvědy. Virtuálně se přenesete do bezprostřední blízkosti živočichů po celém světě.

featured-image-alt-text

Virtuální expedice se nachází vedle Staré radnice. Foto: Zoo Brno

V současné době jsou k výběru čtyři programy, každý z nich vás zavede na jiné místo naší planety – je možné zažít cestu kolem světa, podívat se do chladných severských krajin, potopit se pod mořskou hladinu nebo se zatoulat do tropických oblastí. Cílem této expozice není jen ukázat přirozené prostředí zvířat, ale hlavně vzbudit zájem o přírodu, a především o ochranu ohrožených druhů. Expozice je na Radnické 6 otevřena každý den od 10 do 18 hodin a vstupné je 130 Kč na osobu.


featured-image-alt-text

Místo si můžete předem rezervovat on-line, budete tak mít jistotu, že se na vás dostane. Foto: Zoo Brno

VIRTUÁLNÍ EXPEDICE

Radnická 6, Brno