Připravili jsme si pro vás krátký rozhovor, ve kterém se dozvíte jaký má vztah k Brnu principál Divadla Bez zábradlí a herec Karel Heřmánek.

Co s Divadlem Bez zábradlí chystáte na léto?

Divadlo Bez zábradlí se letos chystá na své první jihomoravské turné. V nádherných prostorách Biskupského dvora budeme hrát od 4. do 11. 8. Zahájíme obnovenou premiérou slavného muzikálu Cikáni jdou do nebe a pak to bude sedm oblíbených komedií, v nichž se představí Jana Švandová, Dana Morávková, Veronika Freimanová, Kateřina M. Fialová, Lucie Benešová, Josef Carda, Václav Vydra, Zdeněk Žák, Rudolf Hrušínský, Roman Zach, Karlové Heřmánkové, ml. a st., a mnoho dalších našich herců a hereček. Od 19. do 22. 8. se představíme na zámku ve Slavkově u Brna a závěr bude patřit od 24. do 27. 8. Amfiteátru v Mikulově. Všichni se už moc těšíme, vstupenky na moravské štace si můžete zakoupit na www.bezzabradli.cz.

Co pro vás znamená Brno?

Brno je město mého mládí, studií na JAMU a prvních hereckých začátků v Divadle Na provázku. Rád na tu šťastnou dobu vzpomínám.

Máte v Brně, třeba ještě od dob studií a účinkování v Divadle Na provázku, nějaké oblíbené místo?

Těch míst je spousta, hlavně vináren a restaurací. První, kterou jsem v roce 1968 navštívil, byla hospoda U Stopků. Při poslední návštěvě Brna jsem se v ní zastavil a byl jsem příjemně překvapený, jak se změnila. Ostatně do krásy rozkvetlo celé město.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne