Na jaké kulturní události a na další otázky jsme se v krátkém rozhovoru zeptali ředitele VIDA! science centra Lukáše Richtera.

Kam v Brně rád chodíte za kulturou/zábavou?

Sice přímo v Brně nebydlím, ale rád si zajdu na dobrý film do kina. Nejvíc si užiju filmy o objevování vesmíru. I proto jsem častým návštěvníkem 3D projekcí digitária brněnské hvězdárny. V této době jsou návštěvy trochu složitější, ale předpokládám, že se situace brzy uklidní a kulturní akce bude možné zase navštěvovat. Pokud bude příznivá konstelace, rád bych, stejně jako v předchozích letech, zhlédl alespoň jedno představení shakespearovských slavností. Na podzim pak začne hokejová sezóna, zápasy Komety sleduji pravidelně.

Na co se toto léto nejvíc těšíte?

Letošní léto jsem s rodinou paradoxně už loni plánoval strávit u nás. Těším se na sportovní týden s rodinou na kolech na Šumavě. Také se snažím rekonstruovat chatu v Beskydech, tak bude léto i trochu pracovní, i když trochu jinak než v kanceláři. Hezké bude ale i pozdní léto, kdy se bude připravovat letošní víno, patřím totiž mezi milovníky moravských suchých vín.

Kam byste naše čtenáře rád pozval?

Samozřejmě do VIDA! science centra. Na léto připravujeme DINO program pro celou rodinu. Navštívit můžete 3D film Dinosauři nebo program s pokusy Cesta do druhohor. V naší venkovní expozici najdete několik nových exponátů a za pěkného počasí si tu užijete představení s experimenty. Těm, co mají VIDU rádi, bych určitě doporučil návštěvu i dalších českých science center. V mé rodné Ostravě můžu určitě doporučit Svět techniky, v Plzni Techmanii a v Liberci iQLANDII. Uzavření expozic na téměř tři měsíce se ve všech science centrech projevilo obrovským propadem v tržbách. Svou návštěvou může přispět k tomu, aby se tato centra znovu nastartovala.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne