Letošní léto v Brně bude ve znamení menších festivalů piva pod širým nebem. Foto: Pocket media/Monika Hlaváčová

Léto nejvíce vystihuje spousta jídla, pití, festivaly a dovolená. Já si na dovolenou v zahraničí moc nepotrpím, radši objevuji přírodní krásy Česka a sem tam obrážím nějaký ten festival. Letos po dlouhé době strávím léto převážně v Brně, a to už jen proto, že to tu i přes koronavirová opatření ŽIJE!

Pokud si jako já potrpíte na letní festivaly, určitě pro vás bylo zrušení většiny z nich kvůli koronaviru stejným zklamáním jako pro mě. Co teď budu během léta dělat? Já prázdniny určitě začnu nějakým koncertem na Špilberku v rámci festivalu Hudba na hrad (9.–17. 7.). A naštěstí se v Brně objevil i zcela nový festival Letokruh (15.–18. 7.), který si určitě nenechám ujít. Budou to vlastně čtyři jednodenní akce, přičemž každý den bude žánrově profilovaný, takže si všichni přijdou na své. S koncem Letokruhu začínají v Líšni farmářské trhy, které budou probíhat každou sobotu až do prosince. Což znamená pravidelnou sobotní dávku výborných sýrů a čerstvých ryb. A když jsem u toho jídla, nesmím zapomenout na pití! Vedro je totiž třeba spláchnout chlazeným pivem. A úplně nejlepší je to přímo na Pivním festivalu Brno (5.–8. 8.) na Svoboďáku, kde můžete ochutnat hned několik druhů piva od přibližně 25 pivovarů z celé republiky i zahraničí. Pokud si na pivo potrpíte jako já, tak se tam určitě potkáme.
No a léto by se mělo zakončit nějak velkolepě, třeba pořádným ohňostrojem. Takže festivalem ohňostrojů IGNIS BRUNENSIS (20.–23. 8.), který tentokrát bude bez soutěžních ohňostrojů na přehradě, ale místo toho bude program přímo v centru Brna se Zábavou nad hradbami a dvěma ohňostroji nad Špilberkem.

Vanda Vyoralová
redaktorka KAM

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne