Na jaké kulturní události a na další otázky jsme se v krátkém rozhovoru zeptali vizuální umělkyně/designérky Natalie Perkof.

Kam v Brně ráda chodíš za kulturou/zábavou?

Začnu zábavou, a to nonšalantním Cabaretem des Péchés a skvělými Stand-upy jako Brno s Adélou Elbel. Samozřejmě pivo v galerii je základ a projekt Beer is here je pivko čepované zaměstnanci Moravské galerie v Pražákově paláci. Ráda také zajdu na zahrádku do Provázek.dvůr. No a někdy dokonce zvládnu i výšlap na hrad Špilberk, kde se letošní léto uskuteční například koncert J.A.R.

Na co se toto léto nejvíc těšíš?

Po vynucené pauze na návštěvu galerií. V Domě pánů z Kunštátu během června a července probíhá jemně uchopená spolupráce kurátorky/autorky a umělců zkoumajících fenomén pohlednice. V Jurkovičově vile se pro změnu pro vystavující umělce Evu Eisler a Petera Demka udála nečekaná věc, a to revitalizace již proběhlé výstavy a její znovuotevření v nové podobě. Určitě si zajedu do Tišnova do Galerie Josefa Jambora na výstavu sochaře Martina Skalického.

Kam bys naše čtenáře ráda pozvala?

Ráda bych je pozvala především na znovuotevření mé společné výstavy s Milenou Dopitovou v Etcetera Gallery. Znovu bude ke zhlédnutí během července. Výstava Drazí nečekaně reflektovala přicházející události, jelikož hlavním tématem byl život a smrt. Milena Dopitová představila dílo – rakev, které vytvořila pro výstavu v Londýně. Mojí intervencí do prostoru jsou velkoformátové obrazy zobrazující každodenní život. V obrazech zkoumám poetiku obyčejného života a zároveň formálně experimentuji s materiály – karbon, dřevěné dýhy. Dále bych čtenáře ráda pozvala na křest CD Dust in the Groove, který se uskuteční koncem léta v Domě umění a na jehož přebalu jsem se podílela svým obrazem.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne