Výstava prezentuje výsledky architektonicko-výtvarné soutěže o návrh “Vodní prvky na Dominikánském náměstí v Brně“. Foto: URBAN CENTRUM BRNO

V loňském roce se uskutečnila dlouhodobě plánovaná rekonstrukce Dominikánského náměstí v Brně. Náměstí, které léta sloužilo jako parkoviště, bylo přeměněno na důstojný shromažďovací a společenský prostor tak, aby svým pojetím a výrazem odpovídal významu prostranství před sídlem městské samosprávy.

Na tyto provedené úpravy náměstí navázala myšlenka na vybudování vodních prvků, které by měly přispět nejen k dotvoření charakteru místa, ale i chlazení povrchu náměstí v letních měsících. S drobnějším vodním prvkem se počítalo v prostoru před kostelem sv. Michala a mohutnější kašna či fontána by měla být situována v centrální části náměstí před budovou Nové radnice, v místě ohraničeném čtyřmi platany a čtyřmi kamennými lavicemi.

V prosinci loňského roku vyhlásilo město Brno na podobu vodních prvků na Dominikánském náměstí architektonicko-výtvarnou soutěž. S jejími výsledky se můžete seznámit v brněnském URBAN CENTRU do konce července 2020.

 

URBAN CENTRUM BRNO

Stará radnice, Mečová 5
otevřeno po – pá 10.00 – 12.00, 13,00 – 18.00
vstup volný

urbancentrum.brno.cz

 

Galerie