Po jarním půstu přichází léto plné hojnosti. Všechna koronavirová opatření jsou rozvolněna, roušky můžeme nechat doma a do sytosti užívat všech dobrot a slastí, které Brno nabízí. Připravujeme 9. pokračování magazínu FOOD DRINK BRNO, které vyjde na konci července jako prémiový tištěný časopis a online web. Dovolte, abychom vás pozvali ke společnému stolu. Na naší hostině podáváme to nejlepší, co brněnská gastronomická scéna nabízí.

Co pro vás v letním vydání chystáme?

Brno na talíři aka Velké letní menu

Víme, co se kde šustne. Baví nás sledovat a objevovat brněnskou gastronomickou scénu. S námi budete přesně vědět bez čeho nemůžete žít a co musíte ochutnat. Brno na talíři je pestrá mozaika restaurací, bister, hospod, cukráren a vůbec všech gastro podniků.

Zelňák je fresh!

Zelný trh je fenomén, který k Brnu neodmyslitelně patří. Zelňák je centrem čerstvých potravin, kaváren, foodtrucků, obchodů s potravinami i restaurací. Připravujeme pro vás fotoreportáž všech gastro zážitků, které stojí za to!

Zmrzlinový speciál

Je jedno, jestli je na špejli, v kornoutku nebo kelímku. Zmrzka zkrátka patří k nejlepšímu letnímu osvěžení. Zjistili jsme, že v tomhle ohledu se Brno stává takovou malou Itálií, a tak vám dáme tipy, kam vyrazit na opravdu dobrou zmrzlinu.

Kam na snídani?

Snídaně je start každého dne. Někdo preferuje kávu s croissantem, někdo míchaná vajíčka a někdo dá přednost humusu, ovesné kaši s ovocem či lívancům. Možností je přemnoho. My pro vás vybíráme místa, kde si začátek dne opravdu vychutnáte.

Jídlo z dálky

Kde v Brně koupit orientální a exotické potraviny? Připravujeme pro vás výběr obchodů se surovinami napříč zeměpisnými šířkami a délkami. Udělat si domácí Pho-bo nebo korejskou specialitu bibimbap už nebude problém.

Food Trip Praha

Praha je krásná celoročně, ale v létě ještě o trochu víc. Využijte situace, kdy není hlavní česká metropole plná turistů a vyjeďte si na výlet za památkami a dobrým jídlem. Máme pro vás 10 míst, která v Praze musíte ochutnat.

Flashback – Osmdesátky v Brně

Vrátíme se o 30 let zpátky, abychom si vychutnali socialistickou gastronomii. Vzpomeneme na gastronomické fenomény tehdejší doby. Brno v osmdesátkách mělo co se gastronomie týče opravdu unikátní kousky. 

Pivo – Letní pivní tipy

Na žízeň v horkém letním dni je nejlepší dobře vychlazené pivo. Pivní menu pro vás připravuje Lukáš Provazník z Ochutnávkové pivnice.

Koktejly – Trendy letních drinků

Letní drinky pro vás namíchá David Švábenský z Bar Akademie Brno. A jelikož je David opravdový mistr svého řemesla, má v rukávu schovaná samá koktejlová esa.

Vína – jižní Morava, země vínu zaslíbená

Jihomoravští vinaři jsou vyhlášení svojí láskou k řemeslu. Poradíme vám za jakými víny se na jih od Brna vydat.

Anketa

Zeptáme se sedmi brněnských osobností, kam rády cestují za jídlem a jaké gastro výlety je baví. Těšíme se na zajímavé tipy.

Gastromapa

Právě vzniká nová online gastromapa, kde najdete ucelený geografický přehled o gastronomických podnicích v Brně. Za dobrým jídlem snadno a přehledně.

Spolupracujte s námi!

Všichni za sebou máme nelehké jaro, a toto vydání bude výjimečné. Zveme celé Brno na dobré jídlo a pití.

Fakta o magazínu FOOD DRINK BRNO

Časopis vychází v nákladu 20 000 ks
Počet stran 80
Distribuce na 350 míst v Brně – infocentra, gastro-provozy, kulturní a společenská zařízení, hotely a meziměstské autobusy
Uzávěrka podkladů 20. 7. 2020

Inzertní menu FOOD DRINK BRNO / léto 2020 

Pokud si nevyberete žádný z 3 základních formátů. Neváhejte se na nás obrátit. Věříme že pro vás najdeme ideální řešení.

Prolistujte si všechna vydání Food Drink Brno