Foto: Lokál U Caipla

Tady pivu rozumí. Rádi zajdete na hladinku, šnyta nebo mlíko? Michal Pohanka z Lokálu se s námi podělil o pár zajímavostí o nejoblíbenějším českém nápoji, které vás možná překvapí.

Pivo plzeňské typu obsahuje až 94 % vody. Možná i proto po něm tak často sáhneme, když je vedro. Navíc obsahuje velké množství oxidu uhličitého – ten mu dodává říz. Kvalita piva pak logicky klesá s přibývajícím časem – teplota se zvyšuje, říz mizí a pěna padá. Nejdůležitější přitom je, aby vám pivo chutnalo do posledního loku. Hladinku byste proto měli zvládnout do 30 minut. Mluvíce o pěně, věděli jste, že talent malovat do ní obrázky nemají jen baristé? Zkušení výčepní vystřihnou bublinku nebo sněhuláka raz dva. „Tahle vylepšení jsou často jen pro štamgasty, kteří stojí u výčepu, protože obrázek v pěně nepřežije cestu ke stolu. Ženy dřív do hospod moc nechodily, takže když už se tam náhodou nějaká objevila, výčepní jí na pivní pěnu vymaloval srdíčko,“ směje se Michal.
Schválně, vyzkoušejte to, až půjdete kolem Lokálu U Caipla. Bojíte se pivního pupku? Možná vás zaujme, že neroste z piva. Nápoj sám o sobě totiž neobsahuje cholesterol ani tuky. „Pivní pupek“ vzniká z cukru obsaženého v pivu a dost úzce souvisí s počtem vypitých hladinek a životosprávou, která plyne z pravidelného vysedávání v hospodě. Pivo navíc posiluje sekreci žaludečních šťáv, takže nás víc honí mlsná. Ještě že hlad v Lokále U Caipla zaženete stejně snadno a příjemně jako žízeň!

Lokál U Caipla

Kozí 3, Brno

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne