Červen je již v plném proudu, ale počasí je spíše aprílové. A právě proto nesmíme zapomínat posilovat naši imunitu, a to i v letních měsících. Imunita je velmi složitý a zároveň přizpůsobivý systém, který drží viry a bakterie od našeho organismu dál. Na něj má významný vliv hlavně naše životospráva – především stravování, protože právě tenké střevo a to, jak se v něm vstřebávají látky, je pro vytváření imunity naprosto klíčové. Jestliže tedy láska prochází žaludkem, pak imunita prochází střevem. Detox začíná právě tam.

Dobře vyvážené smoothie je zároveň pochoutkou i lékem.

Smoothies plné vitamínů

Smoothies nejsou pouze módním výstřelkem, ale účinným spojencem proti nemocem, zejména v zimním období. Jejich popularita vrcholí v letních měsících, kdy roste spousta druhů ovoce a koktejly jsou tak snadněji dostupné.
V chladnější části roku však můžeme sáhnout i po méně tradičních ingrediencích, jako jsou červená řepa, špenát, mrkev nebo celer. Právě zmíněná červená řepa obsahuje důležité minerální látky jako draslík, hořčík, železo, jód, mangan nebo zinek. Díky vysokému obsahu vitamínů C a E je její častá konzumace výborná pro celkový imunitní systém. Pravidelná konzumace smoothies z různých druhů ovoce a zeleniny nám tak výrazně pomůže udržet naši obranyschopnost v chodu. Pokud však na ně nejste zvyklí, doporučuje se rozdělit si denní dávku na menší porce a ty popíjet v průběhu celého dne.

Síla zelených čajů

Popíjení zeleného čaje má v Číně tradici téměř pět tisíc let a objevení čaje je opředeno legendami – císaři Šen-nungovi podle pověsti při ohřívání vody spadly do kotlíku i lístky čajovníku, a protože se po vypití nápoje cítil velmi dobře, z nehody se stala tradice, kterou po něm brzy začali opakovat i jeho poddaní. Zelený čaj obsahuje množství flavonoidů, které patří mezi známé antioxidanty. Kromě jiného posiluje organismus a chrání nás před nachlazením.
Zapomeňte na pytlíky, granule či ledový čaj v lahvi a dopřejte si kvalitní sypanou směs ze specializovaného obchodu, mezi oblíbené zelené čaje patří například čínský Lung Ching (Dračí studna), japonský Sencha nebo vietnamský Che Thai Nguyen. Denní dávka zeleného čaje by však neměla překročit čtyři hrnky.

Kvalitní zelené čaje mají antioxidační účinky.

Dočasné omezení či vynechání stravy praktikujte v souladu s potřebami vašeho těla.

Blahodárný půst

Metod, jak určitým typem úpravy stravy vyčistit organismus, je mnoho. Pravděpodobně nejradikálnějším z nich je úplný půst, kdy vynecháme veškerou pevnou stravu a pijeme po dobu několika dní pouze vodu. Na tento druh půstu je třeba si zvykat, velmi pomalu a pozvolna se z něj pak navracet zpátky k běžné stravě a samozřejmě brát ohled na svůj zdravotní stav. Jako u všeho, nutností je používat selský rozum a brát půst s mírou. Oblíbené a pro zdraví a trávicí trakt prospěšné je dočasné vynechání masa a živočišných produktů, zpravidla po dobu několika týdnů. V posledních letech zažívá boom i detox od přidaných cukrů, kdy si po dobu jednoho měsíce odpustíme veškerou stravu, kde se cukr nevyskytuje přirozeně, ale je tam pro lepší chuť uměle dodáván.

Dovolená pro játra

Nejen vznik závislosti, ale také jaterní či srdeční onemocnění, zhoršení imunity, cukrovka, obezita, to vše a mnoho dalšího patří mezi rizika spojená s nadměrnou konzumací alkoholu. Češi jsou se spotřebou alkoholu 11,7 l čistého lihu na osobu a rok na nelichotivém druhém místě v Evropě. S tímto trendem se snaží bojovat například kampaň Suchej únor pořádaná Ligou otevřených mužů. Detox od alkoholu skutečně působí pro naše tělo jako vítaná dovolená od celoročního zápřahu. Pročistí se játra, tlusté střevo, organismus se zbaví odpadních produktů. Mezi příznivé dopady dočasné abstinence, která má dle odborníků trvat alespoň 21 dní, v ideálním případě pak 3 měsíce, patří i zlepšení barvy a lesku kůže. Alkohol je velmi kalorický, po dobu detoxu se tak některým lidem podaří i zhubnout přebytečná kila.

Trocha alkoholu ještě nikoho nezabila. Stejně jako trocha abstinence.

Převzato z časopisu FOOD DRINK BRNO → shop.pocketmedia.cz/predplatne