Léto je tady a s ním i pivní sezóna. A jak lépe strávit letní horké dny, než s přáteli a vychlazeným točeným pivem v ruce! Proto jsme si pro vás připravili pivní tipy, které určitě musíte vyzkoušet.

ŘEMESLNÁ PIVA U DŘEVÁKA

Ale, Pale, ležák, Ipa, Apa… To jsou druhy řemeslného piva neboli craft beer, které uhasí vaši žízeň v restauraci U Dřeváka. Pokaždé zde okusíte něco nového! Naráží se vždy omezené množství a příležitostně můžete zkusit třeba i originálně samospádem čepované pivo z malých českých pivovarů.

U Dřeváka Beer & Grill
Dřevařská 22, Brno

MAZÁK – EXTRA HOŘKÁ 11°

Vlajková loď pivovaru z Dolních Bojanovic.
Výrazně hořký, přesto skvěle pitelný ležák, u kterého se dá strávit celý večer.

Pivnice Dobré pivo
Starobrněnská 14, Brno

MOUCHA – SVĚTLÝ LEŽÁK 11°

Klasický, poctivý ležák z poměrně mladého pražského pivovaru Moucha. Potěší především fanoušky hořkého piva, návykově pitelný. Velmi často si ho můžete dát v obou Pubech U Dvou přátel.

Pub U Dvou přátel
Tábor 25, Brno

BREWNIVERSE – TEKUTÝ CHLEBÍCHECK

American Pale Ale s 11 % původní mladiny. Jednoduchá APA na celovečerní popíjení. Výrazně hořká v chuti, s tóny citrusů ve vůni. Ochutnat ji můžete nejen ve food trucku Būcheck, ale podobně jako Mouchu také v obou Pubech U Dvou přátel.

Pub U Dvou přátel
Dominikánská 11, Brno

BOSTEELS KWAK BERLINER BERG PALE ALE

Toto polotmavé svrchně kvašené pivo jantarové barvy pochází z Belgie, vaří se ze tří druhů sladu a podává se ve sklenici charakteristického tvaru. V době koňských dostavníků se totiž dala zasunout do třmenu, a byla tak jezdci po ruce. Ochutnejte v Malt Worm!

Malt Worm
Starobrněnská 12, Brno

KAMENICKÁ 10

Světlé výčepní spodně kvašené pivo uvařené tradiční technologií ze dvou druhů sladu a dvou druhů českého chmele. Doba zrání 5–6 týdnů. Pivo je nefiltrované a nepasterované.

Craft Beer Bottleshop & Bar
Zelný trh 14, Brno

PILSNER URQUELL

Nesmíme zapomenout ani na klasiku. Skvěle ošetřenou plzeň vám natočí v Lokále U Caipla na Kozí ulici. Světlý ležák patří mezi pivní legendy, které si s ubíhajícím časem drží svou kvalitu.

Lokál U Caipla
Kozí 3, Brno

STOJÁCKÉ POUPĚ

Slad z Hané a 3 druhy chmelů, to je „dvanáctka“, kterou pro vás ve spolupráci s Beskydským pivovárkem připravili ve Výčepu Na Stojáka v centru Brna. Jedinečná atmosféra a jedinečné pivo.

Výčep Na Stojáka
Běhounská 16, Brno

Převzato z časopisu FOOD DRINK BRNO → shop.pocketmedia.cz/predplatne