Po dlouhé kulturní pauze způsobené koronavirovou krizí a karanténou se konečně vrací filmové projekce zpět do kin. Zde jsme si pro vás připravili pár filmů, na které se v červnu můžete těšit.

Třetí sklizeň bobulí

Před dvanácti lety vinařský ráj útočil ze všech médií a před Bobulemi (2008) nebylo kam se schovat. Totéž se opakovalo u pokračování 2Bobule (2009), byť kritické nadšení vyprchalo. Do třetice všeho dobrého se Honza (Kryštof Hádek), Klára (Tereza Ramba) a Jirka (Lukáš Langmajer) znovu potkávají na jižní Moravě, kam Jirka z Prahy utíká se synem a před dluhy, zatímco Honza a Klára jsou rodiči dvojčat a před starostmi utíkat nemíní, i když jich mají nad hlavu.

3Bobule
r. Martin Kopp
ČR 2020
v kinech od 25/6
Bioscop

Podnikavá dívka v soukolí hudebního průmyslu

Když se Maggie s vervou vrhla do džungle zábavního průmyslu, věděla, že se na pozici hudební producentky musí vypracovat. Po třech letech asistence popové hvězdě Grace Davisové však začíná mít zavedeného systému plné zuby. Nechce plýtvat energií na náladovou star a opatrného producenta. Když pomůže pouličnímu muzikantovi nastartovat kariéru, zdá se, že je vysněné práci blíž. V roli podnikavé dívky září Dakota Johnson, popelka z trilogie Padesát odstínů šedi.

Kalifornský sen
r. Nisha Ganatra
USA 2020
v kinech od 18/6
CinemArt

Lassie se vrací

Po jedenácti filmech, sedmi seriálech (z toho čtyř animovaných) dokazuje dlouhosrstá kolie Lassie již na dvanáctém filmu, že se její návrat neomrzí. Osmdesát let starý příběh pro děti vypráví o čistokrevné kolii, které se její lidská rodina musí vzdát kvůli tíživým životním poměrům – avšak Lassie se jich nevzdá a uteče z dobrého bydla na panství zpátky ke svým blízkým. Nová adaptace látku přenáší do současnosti a do Německa, jinak je vcelku věrná předloze.

Lassie se vrací
r. Hanno Olderdissen
Německo 2020
v kinech od 18/6
Bontonfilm

Krev, jatka, cirkus a divadlo

Jejich krev je krev kočovných umělců a jejich posedlost sahá přes slavný rod loutkářů Kopeckých mnoho generací nazpět. Časosběrný dokument se soustředí na Rosťu a Víťu Nováka a soubor lidí, s nimiž jsou provázáni od momentu, kdy v roce 2014 získali na Pražské tržnici halu, kterou přetvořili v divadelní prostor Jatka78. Reflexe divadelního zákulisí i rodinného zázemí hrdinům ukazuje, že před čím se snažíš utéct, to nakonec vyroste v tobě.

Na krev
r. Erik Knopp
ČR 2020
v kinech od 11/6
MasterFilm

Volej mámu!

Niki se rozhodně nechová podle představ, které jsou společností kladeny na lidi ve věku pětatřiceti let. V situaci, kdy musí zhodnotit dosavadní život a urychleně dozrát, se jí hodí blízký průvodce do světa dospělosti. A kdo je bližší než rodič? Niki si zkrátka potřebuje promluvit s matkou.
Švédská komedie o vztahu matky a dcery nezapírá skandinávský esprit, navíc se nevyhýbá ani odkazům na švédského klasika I. Bergmana.

Volej mámu!
r. Lisa Aschan
Švédsko 2019
v kinech od 4/6
Film Europe

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne