Jak zvládal karanténu a na další otázky jsme se zeptali v krátkém rozhovoru Marka Schollera, kapelníka New Time Orchestra.

Karanténa nám všem na nějakou dobu vzala osobní kontakt. Je něco, co vám dala?

Pro nás, kteří jsme společenské typy, to byl v tomto smyslu opravdu tvrdý náraz. Jako velké pozitivum vnímám (a není to klišé) příležitost zpomalit i ve svém vnitřním světě a znovu si poskládat jasný obrázek toho, kam směřovat své další soukromé i pracovní aktivity. Ve spěchu všedních dní totiž člověk někdy ztrácí původní směr. A karanténa mi dala rovněž ztracenou fyzickou kondici. V rámci pěší turistiky zaznamenala moje osobní statistika mnoho kilometrů a nastoupaných výškových metrů.

Na co se toto léto nejvíc těšíte?

Podle vyjádření pořadatelů kulturních akcí, na kterých jsme měli účinkovat, to vypadá na poklidné léto. Mnoho vystoupení je již definitivně zrušeno, a tak zbyde opět hodně prostoru na sport – především cyklistiku a poznávání tuzemských hor a cyklotrailů. Na konci léta plánuji s orchestrem návštěvu studia a přípravu několika nahrávek pro rozhlasovou prezentaci. A těším se, až budeme moci opět naplno nastartovat naši hudební produkci.

Na čem teď pracujete a kam byste naše čtenáře rád pozval/co jim doporučil k poslechu?

Jak už jsem naznačil, s New Time Orchestra připravujeme natáčení několika zcela nových orchestrálních skladeb pro vysílání Českého rozhlasu, dále probíhají přípravy na novou koncertní show na cestovatelské téma (tady zatím mnoho prozradit nemohu) a pro Brňáky chystáme i klubovou akci v mém oblíbeném Cabaretu des Péchés. Z mojí audiotéky bych čtenářům doporučil zejména Funk Unit Nilse Landgrena, od stejného interpreta i některá jeho sólová alba a pro náročnější posluchače pak nahrávky WDR Big Bandu.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne