Grilování s přáteli je oblíbenou kratochvílí na Brněnské přehradě. Foto: Pocket media/Ivo Dvořák

Město Brno se snaží zatraktivnit prostor u přehrady pro potenciální návštěvníky. Trávení času s rodinou a přáteli u „Prýglu“ mají obohatit tři nová veřejná grilovací místa.

Brněnští radní minulý týden schválili investici 350 000 Kč na vybudování tří veřejných grilů u Sokolského koupaliště, na Kozí horce a v lokalitě Pod Dymou. „Spouštíme kampaň, jejímž cílem je přilákat do Brna především tuzemské návštěvníky, ale nezapomínáme ani na Brňany. Přehrada je oblíbené místo výletů i dovolených a chceme, aby si tu koupání nebo třeba bezpečné grilování s přáteli užilo ještě více lidí,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nové grily budou hotové na začátku podzimu

Mezi lety 2016 a 2018 v okolí Brněnské přehrady vzniklo šest grilovacích míst.

„Letos přidáme další tři. Co nejdříve požádáme o stavební povolení, poté proběhne výběrové řízení na zhotovitele, a pokud vše dobře půjde, mohli by lidé na nových místech grilovat na začátku podzimu,“ doplnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Tělo grilu tvoří železobetonová skruž doplněná o dva nerezové poklopy chránící grilovací rošty a zabraňující vylétávání jisker z topeniště při grilování a po jeho ukončení. Součástí grilovacího místa je i dřevěný stůl s lavicemi, dřevěný odpadkový koš a tabule s provozním řádem. Dosavadních šest veřejných grilovacích míst na přehradě – a v budoucnu i tři nová – spravuje a udržuje společnost Lesy města Brna.

Mapa grilů kolem přehrady. Zeleně jsou označeny místa, kde mají vzniknout tři nová stanoviště. Foto: Magistrát města Brna