Křest debutového alba kapely Bare Escape proběhne 10. června v Kabinetu MÚZ. Foto: Ivo Dvořák

Červen by byl za normálních okolností posledním měsícem jarní klubové sezóny. Letos se však brněnská hudební scéna teprve probouzí z prodlouženého zimního spánku. Vlivem karanténních opatření utrpěly hudební kluby značné ztráty a situace je stále dynamická a vyvíjí se, přesto už v červnu bude možné zajít v Brně na koncerty.

Jedním z nich je křest debutového alba kapely Bare Escape (Tomáš Hruban, David Mikeš – Voodooyoudo, Aleš Gajdošík – Ette Enaka, The Mood a Vendula Pukyšová – sinks), který proběhne 10. června v Kabinetu MÚZ. Prvních několik měsíců, kdy se o společném projektu pouze mluvilo, přešlo po přizvání Aleše plynule k nahrávání alba za oponou kulturního domu v jeho rodných Babicích. Na vzniku alba se podílel i oblíbený hudební producent Rhys Braddock (Metronome Blues, Gerda Blank). Album In a Flash bylo nahráno živě během jedné probdělé noci a v březnu letošního roku vyšlo na vinylu pod hlavičkou nově vzniklého brněnského labelu Kabinet Records.
Během několikaměsíční koncertní pauzy se stihli Bare Escape věnovat i svým dalším projektům. Voodooyoudo chrlí jeden singl za druhým (za podívanou stojí video k singlu Dusty Rooms, režírované Jonášem Svobodou a Adamem Michlíkem) a začátkem léta vydají dlouho očekávané album Carousel. Aleš si půjčil od Tomáše kytaru a mikrofony a začal se konečně naplno věnovat svému lo-fi bedroom projektu. sinks zremixovali své EP June z minulého roku a pod názvem July ho brzy vydá label CRAZYSANE RECORDS. Vendula spolupracuje s hudebníkem Nichi Mlebom, který vydal v květnu singl Hunger. Společně také jako Bed People Booking vydali kompilaci Bajkazyl Solidality Sampler na podporu brněnského klubu Bajkazyl. Mezi více než 40 tracky českých a zahraničních kapel nabízí album oblíbené hity i několik novinek vzniklých právě během karantény. Výtěžek z prodeje kompilace bude věnován Bajkazylu, pro který byla v březnu založena veřejná sbírka na udržení klubu v provozu.
Kabinet MÚZ připravuje na červen několik dalších koncertů a věříme, že se přidají i další brněnské kluby. Nikdo zatím neví, jak budou vystoupení vypadat a jaká další omezení nás čekají. Důležité je, že jsme na své kluby nezanevřeli a snažili se je podpořit – ať už příspěvky ve veřejných sbírkách, nevracením lístků na již zakoupené koncerty nebo nákupem desek. Brzy se nám to vrátí v podobě nezapomenutelných hudebních zážitků.

 

za Bare Escape
Vendula Pukyšová
baskytara

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne