Do chorvatská Rijeky se dostanete vlakem bez přestupu. Foto: Pocket media

Nemáte řidičák? Bojíte se létat? V autobuse se vám dělá špatně? Z Brna do chorvatské Rijeky se dostanete i vlakem, od 30. června pak díky společnosti RegioJet nově bez přestupu. Ceny jízdenek mají začínat pod hranicí 1000 Kč.

Třikrát týdně (v pondělí, ve středu a v sobotu) byste se měli od 30. června do poloviny září dostat přímým vlakovým spojením od společnosti RegioJet z Brna do chorvatského města Rijeka (spoj Praha-Rijeka). Navazující autobusy pak budou zajišťovat dopravu do ostatních pobřežních letovisek. Přesná cena jízdenek není zatím známá, ačkoli určitou představu si už udělat můžeme.

„Počítáme s tím, že ceny jízdenek budou začínat na úrovni výrazně pod 1000 korun za jednu cestu,“ řekl mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

Přímé vlakové spojení do Chorvatska (Praha-Split) dříve zajišťovaly České dráhy, několik posledních let však v nabídce chybělo. Na dotaz na jeho případné obnovení nám odpověděla tisková mluvčí Českých drah Pavla Rajnochová:

„Mezistátní vlaky provozujeme v kooperaci se zahraničními partnery. V současné chvíli zahraniční partneři bohužel nenabízejí spojení Jadran – střední Evropa, ke kterému bychom se mohli připojit a prodloužit ho na území ČR. Pro cestu na pobřeží Jadranu je možné využít běžné mezinárodní spoje ČD s přestupem v zahraničí, “ uvedla Rajnochová.

Toto léto tedy budete moci k přestupem nenarušené cestě po kolejích k břehům nejoblíbenější zahraniční destinace využít pouze vlaku RegioJetu. Jediným mínusem přímého vlaku z Brna do Chorvatska tak zůstává fakt, že vyjíždí z Prahy.