Koupaliště na Kraví hoře bude otevřeno 1. června, pokud nepřijde velmi nepříznivé počasí. Foto: Pocket media/Ivo Dvořák

Už v pondělí 1. června otevírá koupaliště na Kraví hoře. Počet návštěvníků je omezen na 300 osob, a to včetně personálu koupaliště. Jaké pokyny budete muset dodržovat?

I letos bude pro návštěvníky k dispozici ranní plavání v úterý, čtvrtek a pátek od 7.00 hodin ráno, ostatní dny se areál otevírá od 9.00 hodin. Ukončení provozu bude každý den ve 21.00 hodin.

„Návštěvníci se budou muset řídit aktuálními pokyny, které budou v rámci protivirových opatření nařízeny. Veškeré platné informace budou vždy k dispozici při vstupu a na vybraných místech v areálu,“ uvedla Kateřina Dobešová z oddělení vnějších vztahů městské části Brno-střed.

Dle informací ministerstva zdravotnictví tato nařízení znamenají, že návštěvníci koupališť budou povinni nosit roušku či jiný ochranný prostředek dýchacích cest při jakémkoliv pohybu v areálu koupaliště, s výjimkou pobytu na podložce nebo lehátku u přírodních a venkovních umělých koupališť. Roušku však můžete nechat na podložce či lehátku, pokud se chystáte vstoupit do vody. V šatnách pak bude fungovat systém využívání skříněk ob jednu.

Co se týče koupaliště na Kraví hoře, kromě travnatých ploch určených pro slunění a odpočinek budou k dispozici také dva beachvolejbalové kurty a dvě hřiště s umělým povrchem pro aktivní návštěvníky. Renovací prošly obě skluzavky, které nyní mají kvalitní pryskyřicový povrch. Celý areál prošel kompletní desinfekcí a je připraven na provoz. Krytá bazénová hala je aktuálně mimo provoz a bude otevřena koncem června.