Na současnou situaci a budoucnost Kávéesky jsme se v krátkém rozhovoru zeptali jejího ředitele Tomáše Pavčíka.

Máte nějaké tipy, kde hledat kulturu v těchto dnech?

V současné době mohu odkázat především na on-line produkce, kterých je myslím poměrně dost. Jsou to např. záznamy inscenací brněnských divadel, různé streamované pořady atp.
Divadlo Polárka například vytváří pravidelně jednou týdně zábavný on-line pořad Polar TV.

Jak mohou lidé aktuálně Kávéesku podpořit?

Určitě je pro nás důležité, abychom si všichni drželi palce a doufali, že situace se vrátí zpět do normálu. A současně ať nám diváci a návštěvníci našich akcí zůstanou věrní. My jim na oplátku připravíme velké množství jedinečných kulturních akcí a nových zážitků.

Na jaké akce se můžeme těšit, až se situace zklidní?

Bude toho poměrně hodně. Divadlo Polárka už pilně pokračuje ve zkoušení nové inscenace, která se bude v červnu premiérovat buď s omezeným počtem diváků, nebo přenášet on-line.
Leitnerka připravuje komornější hudební a divadelní pořady, včetně oblíbených „grilovacích čtvrtků“. Centrum volného času Botanka má naplánováno několik příměstských táborů a vzhledem k naplněným kapacitám přidává další.
A samotná Kávéeska ve spolupráci s TIC Brno připravuje na letní prázdniny light verzi festivalu Uprostřed a doufejme, že budeme moci uskutečnit i každodenní letní promítání na nádvoří radnice Brno-střed.

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne