Kde teď mohou vaši fanoušci najít svůj Přístav?

V této karanténní době najdete Přístav nejčastěji na sociálních sítích. Na FB profilu Přístav a celkem čerstvě na vlastním YouTube kanálu, kde jsou videa z výročního koncertu ke 20 letům existence kapely. Zrovna před pár dny jsme přidali nové, podomácku vyrobené video k písni Ovečky. Tak mrkněte. Potěšíte.

Jak se bavíte v „domácím vězení“, píšete nové písničky?

Mám malé děti, takže neustále vymýšlím nějakou zábavu pro ně. Nejlepší jsou kartonové krabice – s těmi se dá navymýšlet věcí! Bavím se samozřejmě i hudbou. Když děti usnou, s mým mužem Alešem si přehráváme po večerech písničky, na které před karanténou nebyl čas. S kapelou Přístav pak děláme videohovory namísto pravidelných zkoušek. Chatujeme si o nových nápadech, písničkách a vůbec se bavíme o tom, jak trávíme život v izolaci. Často dojde na „imaginární hospodu“.

A na co se můžeme těšit, až bude zase možné hrát?

Pokud se zadaří, pak budeme hrát s Přístavem 5. září v Brně na Starolískoveckém fesťáku, který je naší srdcovkou a na jehož dramaturgii a organizaci se podílíme. Mimo naši kapelu vás zvu na Hop Trop, Poutníky nebo třeba kapelu Jananas. Letos, nejen coby krajští pořadatelé, přijdeme o festival Porta. Ale kdo ví. Třeba se nám podaří udělat na podzim jakýsi „otisk Porty“ v Brně.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne