Jak funguje Pivovar Kvasar v Senticích během koronavirové krize a v čem je tento pivovar unikátní? Na to jsme se v krátkém rozhovoru zeptali Jiřího Jelínka.

Jak provoz tvého pivovaru ovlivnila koronavirová krize?

Prodej sudového je na nule, ale máme okénko s parkovištěm, kam si zákazníci chodí pro lahvové pivo. Jsou na to naučení, ta výhoda okénka je velká. Pár dní po začátku pandemie prodeje klesly, bylo poznat, že lidé nevycházeli, ale asi po měsíci jsme na stejném obratu, jako kdyby se nic nedělo. Což je super úspěch. Některé minipivovary jsou stavěné na prodej piva ve své hospodě, my máme spoustu jednotlivců a prodejců našeho piva, jako jsou vinotéky a pivotéky, kterým to jde dobře. Protože lidé teď zase víc pijí.

V čem je pivovar Kvasar kromě zaměření na lahvový prodej unikátní?

Kvasar je jeden z nejstarších minipivovarů porevoluční doby. 28 let historie, druhá generace, rodinný minipivovar – to každý z těch asi 500 minipivovarů v republice říct nemůže. Máme dva speciály založené na včelím medu, děláme je celoročně. Ale vaříme i klasická piva na žízeň, ležáky plzeňského typu. Kromě zaměření na lahve také prodáváme patnáctilitrové soudky přímo koncovým konzumentům. Nedodáváme do velkých řetězců a supermarketů. A funguje nám to dobře.

A bude nějaký nový speciál v následujících měsících?

Zahájili jsme prodej letní desítky nachmelené vynikajícím chmelem z Žatecka, který se jmenuje Harmonie, to je naše hlavní novinka. Také jsme navařili svrchně kvašený American Pale Ale chmelený aromatickými chmely s vůní tropického ovoce

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne