Parkoviště pro kola na Jakubském náměstí. Foto: Filip Živný

V uplynulých týdnech zahájily Brněnské komunikace umisťování 80 stojanů v různých lokalitách vytipovaných pro první etapu projektu. Nově mohou lidé zaparkovat svá kola do stojanů v městských částech Brno-střed, Židenice, Černovice a Královo Pole.

Celkem bylo vytipováno 366 lokalit, kde by se ve dvou etapách v letošním roce mohlo objevit přes 600 stojanů pro kola. V současné době jsou osazeny stojany v městské části Brno-střed. Už nyní mohou lidé svá kola pohodlně umístit například u kina Scala, u nemocnice u sv. Anny v ulici Pekařská, na ulicích Husova, Mášova a Nové sady.

„Stojany jsou nově i na námětí Míru a Mendlově náměstí. V těchto dnech se postupně osazují stojany v Černovicích, následovat budou Židenice a Královo pole,“ popsal radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Druhá etapa projektu zahrnuje další městské části. Nyní probíhá výběrové řízení na zpracovatele dokumentace. Výběr lokalit byl projednáván v Pracovní skupině pro cyklistickou dopravu Brně, své požadavky mohly zaslat i městské části a další subjekty. „Pokud mají lidé sami tip, kde by chtěli umístit další stojany, mohou mi ho poslat na e-mail kratochvil.petr@brno.cz,“ doplnil Kratochvíl.