Brněnské výstaviště přes léto ožije sportem. Foto: BVV

Na dovolenou v zahraničí to letos nevypadá, Brno tedy bude zřejmě v červnu a červenci čelit podstatně většímu zalidnění, než je obvyklé. Město se snaží těm, kteří budou zůstávat ve městě, léto zpříjemnit sportovními možnostmi na výstavišti.

V novém sportovním areálu najdou lidé deset stolů na stolní tenis, tři basketbalová hřiště i šest teqballových stolů, na nichž si budou moci vyzkoušet kombinaci fotbalu a stolního tenisu. Budou zde i dvě hřiště pro streetball. Zdarma si mohou půjčit míče a rakety.

„Díky spolupráci s Veletrhy Brno, a. s., a společností STAREZ – SPORT rozšíříme možnosti trávení volného času pro všechny. Areál bude přístupný od 1. června letošního roku do 30. srpna,“ uvedl místopředseda představenstva společnosti Veletrhy Brno Petr Kratochvíl.

Nové sportoviště vznikne poblíž pavilonu P. „Prostor výstaviště se tímto významně oživí v době, kdy se nekonají žádné veletrhy. Zájemci sem budou moci chodit za zábavou a najít sportovní vyžití. To vnímám jako přínos zejména nyní, kdy je pravděpodobné, že v Brně přes letní měsíce v souvislosti s opatřeními kvůli koronaviru zůstane výrazně více lidí než jiné roky,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková. Lidé si budou moci zasportovat od 9 do 20 hodin, vstup bude zdarma.